Karadere Caddesi'nde Sona Doğru

Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme Çalışmaları kapsamında Karadere Caddesi’ndeki yol genişletme ve düzenleme faaliyetlerini aralıksız sürdüren Serdivan Belediyesi, güzergaha prestij katacak çalışmalarda sona geldi.

Karadere Caddesi'nde Sona Doğru
banner3

Caddenin Çehresi Değişecek

Karadere Caddesi’nin çehresini değiştirecek olan dönüşüm projesinde, kaldırım çalışmalarına zemin oluşturması açısından eğimli bölgelerde istinat duvarları yapıldı. Yaklaşık 1 km uzunluğundaki caddenin yaya yolu ve kaldırımlarını yenileyerek asfalt serimine başlayacak olan ekipler, kısa sürede caddeyi modern görünüme kavuşturmayı hedefliyor.

Diğer Kurumlarla Koordineli Çalışıldı

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada Karadere Caddesi’ndeki çalışmalar boyunca SASKİ, SEDAŞ ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak hareket edildiği ifade edildi.

Caddenin daha modern bir görünüm kazanması açısından SEDAŞ Ekipleri kabloları yer altına alırken, SASKİ Ekipleri içme suyu ve yağmur suyu hattını baştan sona yeniledi. Ayrıca güzergah boyunca fiber hat da döşendi.

Araçlar İçin Park Lokasyonları

Peyzaj çalışmalarının yanı sıra hat üzerinde araç ve yaya trafiğinin birbirinden bağımsız ve sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için caddenin platform genişliğinin yükseltildiği belirtilirken, cadde üzerindeki farklı noktalarda araçların park edebilmesi için park lokasyonlarının da yer alacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER