banner28

Kapalı Çarşı'da Tadilat Başlıyor

Sık sık kötü görüntüsüyle sürekli gündeme gelen Tarihi Kapalı Çarşı, yeniden cazibe merkezi olmaya hazırlanıyor. Dernek Başkanı Murat Bilaloğlu, “Yapılacak tadilatla Kapalı Çarşı’yı eski güzel ve tercih edilen bir çarşı haline getireceğiz” diye konuştu.

Kapalı Çarşı'da Tadilat Başlıyor
banner3

CAZİBE MERKEZİ
Bir zamanlar Sakarya’nın sembol çarşılarının başında gelen, Sadece Sakarya’ya değil, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bilecik gibi illere de hizmet veren Tarihi Adapazarı Kapalı Çarşı’nın yeniden cazibe merkezi olması için adımlar atılıyor. Adapazarı Kapalı Çarşı Koruma ve Yaşatma Dernek Başkanı Murat Bilaloğlu, yönetim kurulunun aldığı kararla, çalışmalara hemen başlanacağını söyledi.


ÇATI VE ISI YALITIMI
Tarihi Kapalı Çarşı’da yapılacak çalışmalarla çarşı eski günlerine dönecek. Dernek Başkanı Murat Bilaloğlu yapılacak restorasyon sonrası binanın değerleneceğini ve ilgi odağı olacağını belirterek, “Tarihi Kapalı Çarşıya bir tane daha düğün salonu yapılacak. Üst katlardaki boş dükkanlar gelinlikçiler açılacak ve çarşımız biraz daha hareketlilik kazanacak. Çarşının çatısı değişecek, duvarlara ısı yalıtımı yapılacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER