banner28

Kadın Meclisi Sahada

Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi, hayata geçirdiği ve geçireceği sosyal projelerle aralıksız hizmetlerini sürdürüyor. İhtiyaç sahiplerine düzenlenen faaliyetlerle destek saplayan Kadın Meclisi, önümüzdeki günlerde eğitim alanında da aktif rol almak için kolları sıvadı.

Kadın Meclisi Sahada
banner3

Sapanca Belediyesi çatısı altında oluşturulan Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi, kısa sürede gerçekleştirdiği sosyal projelerle adından söz ettirmeyi başardı. Konsey üyesi Cemile Çakmak ile gazetemizi ziyaret eden Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Sever, bugüne kadar yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında Genel Yayın Yönetmenimiz Hamdi Yuluğ’a bilgiler verdi.

MECLİS PARTİLER ÜSTÜ

Sapanca Belediyesi çatısı altında hizmet vermelerine karşın hiçbir siyasi partiyle bağları olmadığını vurgulayan Hatice Sever, “Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi içinde her siyasi görüşe sahip arkadaşlarımız var. Ancak Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak hiçbir siyasi partiye bağlığımız yok. Sağolsun Belediye Başkanımız Doç. Dr. Aydın Yılmazer çalışmalarımızda bizlere büyük destek veriyor. Bizde ilçemiz sosyal hayata katkı sağlayabilmek için projeler geliştiriyoruz” dedi.

MADDİ YARDIM YAPILDI

Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak Kırkpınar’da bu yıl 2’ncisi düzenlenen El Sanatları Festivali’nde kurdukları yiyecek standında yaptıkları yiyecekleri satarak elde ettikleri 6 bin 300 liralık geliri 2 kanserli kadına ve bir kalp ameliyatı geçiren gence maddi yardımda bulunduklarını anlatan Sever, “Kadın Meclisimiz, sadece kadınlara yönelik faaliyet yapmayacak. Şehre, çevreye, şehrin kimliğine, çocuklara, gençlere, engellilere, yaşlılara dair düşüncelerin ve projelerinin her zaman destekçisi ve öncüsü olacağız” ifadesini kullandı.

EĞİTİM FAALİYETLERİ

Faaliyetlerini eğitim alanında da sürdüreceklerini kaydeden Hatice Sever, “Bu bağlamda Yeni Mahalle’de mahalle sakinlerinin de istekleri üzerine kütüphane kurulması için çalışmamız olacak. Aynı şekilde Roman vatandaşlarımızın kadın ve kız çocuklarına yönelik okuma-yazma ve mesleki kurslar açmayı hedefliyoruz” dedi. Aile içi şiddet konusunda da hassasiyetlerini dile getiren Başkan Sever, “Milli Eğitim ile işbirliği içinde okullarımızda öğrenci ve velilere yönelik seminer düzenlemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

KADINLARA BÜYÜK GÖREV

Toplumun temel yapı taşı olan ailenin korunmasında kadınlara çok büyük görevler düştüğüne işaret eden Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Sever, “İlçemiz çok farklı kesimlerin yaşadığı bir yer. Farklı kesimlerdeki kadınların beklentileri, ihtiyaçları, sorunları da çok farklı olacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER