banner28

KAÇAKÇILIK SINIR TANIMIYOR KALASLARIN ALTINA ZULALADILAR

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonlar da kaçak sigaralar ve uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

KAÇAKÇILIK SINIR TANIMIYOR KALASLARIN ALTINA ZULALADILAR
banner3

Sakarya’da kamyonun kasasında bulunan inşaat malzemeleri arasına zulalanmış 70 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Polis ekiplerinin şehir genelinde baskın yaptığı iş yerlerinde ise yaklaşık 6 bin kaçak sigara ele geçirildi.
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, sınır illerinden temin edilen yüklü miktarda kaçak sigaraların Sakarya’ya ve batı illerine sevk edileceği ihbarını değerlendirerek operasyon yaptı. Ekipler tarafından durdurulan kamyonun kasasında bulunan inşaat malzemeleri arasına gizlenmiş 70 bin 900 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Araçta bulunan Y.M. (35) ve M.U. (30) isimli şahıslar hakkında işlem yapılarak, adliyeye sevk edildiler.


Öte yandan ekipler şehir genelinde 16 iş yeri, depo ve ikametlere de baskınlar yaptı. Baskınlarda 5 bin 910 paket gümrük kaçağı sigaraya el konulurken, 20 şüpheli hakkında 5607 sayılı Kaçakçılık ile Mücadele Kanununa Muhalefet Suçundan işlem yapıldı.

 

Öte yandan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu île Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda; doğu illerinden temin edilen yüklü miktarda uyuşturucu maddenin ilimiz güzergâhından batı illerine sevk edileceği bilgilerinin operasyona dönüştürülmesi neticesinde, 19 Ocak 2016 günü 06... plaka sayılı araç Otobanda tespit edilerek durdurulmuş, araç içerisinde M.S. (46) ve Ö.A (56) isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Adli mercilerden alman arama kararma istinaden araçta yapılan aramalarda aracın sağ ve sol marşpiyel kısımlarında gizli bölmeye zulalanmış şekilde 11 paket halinde toplam 6 kilo uyuşturucu esrar maddesi ele geçirilmiş, şahıslar çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak teslim edildi.

Yapılan bu çalışmalarda yaklaşık 50000 insanımızın zehirlenmesi ve bağımlı hale gelmesinin önüne geçildi. Ayrıca 2016 yılı içerisinde yapılan sokak operasyonlarında NARKOTÎM ekiplerimizce yakalanan 30 şüpheliye uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmaktan, 3 şüpheliye uyuşturucu madde ticareti yapmaktan işlem yapılmış 3 kişi tutuklandı. Operasyonlar neticesinde 56,32 gram Esrar Maddesi, 100 adet Uyuşturucu ve uyarıcı şüpheli hap, 38 gram Sentetik Cannobinoid maddesi ile 25 gram Eroin maddesi ele geçirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER