Kaçak ve Usulsüz Doğal Gaz Kullanımlarına Yasal İşlem Yapılıyor

AGDAŞ’tan kaçak ve usulsüz doğal gaz kullanımı konusunda uyarı geldi. Kaçak ve usulsüz kullanımı tespit edildiğinde gerekli yasal işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

Kaçak ve Usulsüz Doğal Gaz Kullanımlarına Yasal İşlem Yapılıyor
banner3

Kaçak ve usulsüz kullanımı engellemek için titizlikle çalışmalar yürüttüklerini belirten AGDAŞ Ticari Hizmetler Müdürü Faruk GÜRPINAR konuyla ilgili: “Ülkemizde doğal gaz kullanımlarındaki kazaların birçoğu kaçak ve usulsüz doğal gaz kullanımlarından kaynaklanıyor. Doğal gaz tesisatlarında AGDAŞ’tan izinsiz olarak değişiklikler yapılması yaşanmasını istemeyeceğimiz olaylarla neticeleniyor. Ayrıca kullanıcılar doğal gaz tesisatlarını AGDAŞ’tan yetki sertifikası almış firmalara yaptırmalıdırlar. Sertifikasız firmaların iç tesisata müdahale etmesi kullanıcılar için kötü sonuçlar doğurabilir. Toplum olarak kaçak ve usulsüz kullanım konusunda bilinçli davranmalıyız. Unutmamak lazım; kaçak veya usulsüz doğal gaz kullanmak hem kendimiz için hem de çevremiz için çok tehlikelidir. Kaçak/usulsüz doğal gaz kullandığını düşündüğünüz adresleri AGDAŞ’a bildirerek, yaşanması olası can ve mal kayıplarını engelleyebilirsiniz. Her türlü görüş ve ihbarlarınızı 444 54 99 numaralı Çağrı Merkezimizden bizlere iletebilirsiniz.” dedi.

 

Kazaların Sebebi: Kaçak/Usulsüz Kullanım ve Sertifikasız Firmalar

 

Yapılan açıklamada doğal gazın gerekli önlemleri alındığında en güvenilir yakıtlardan olduğu, müşterilerin mağdur olmaması için iç tesisat dönüşüm işlemlerini mutlaka AGDAŞ web sitesinde belirtilen yetkili iç tesisat firmalarına yaptırmalarını belirtildi.

 

Kullanıcılar Hakkında Yasal İşlem Başlatılıyor

 

Faruk GÜRPINAR kaçak/usulsüz doğal gaz kullananlara karşı uygulanan cezalarla ilgili ise: ekiplerin kaçak ve usulsüz kullanım tespit ettiklerinde, doğal gaz arzını hemen durdurup, şahıs veya kurumlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak hukuki işlem başlatıldığını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER