banner28

İşte Yeni Yıl Mesajları

Bazı isimlerden yeni yıl mesajları yayınlandı. İşte o mesajlar:

İşte Yeni Yıl Mesajları
banner3

ZAFER KAZAN’DAN YENİ YIL MESAJI

Sakarya Barosu Konferans Salonunda düzenlenen tören ile yemin eden Avukatlar Hasan Yaşa ve Cemal Kamışoğlu ruhsatnamelerini alarak meslek hayatlarına başladılar.

Törene Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Yönetim Kurulu Üyeler, Avukatlar ve yakınları katıldı. 2015 yılının son ruhsatname töreni olması nedeniyle hem günün anlam ve önemine vurgu yapan hem de yeni yıl temennilerinde bulunan Başkan Kazan şöyle konuştu :

HERKES AVUKATLIK YAPAMAZ

Öncelikle belirtmek isterim ki avukatlık herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Bizim mesleğimiz her şeyden önce insani değerleri ön planda tutmayı gerektiren bir meslektir. Avukat olacak kişi için mücadele esastır. Avukatlık her şeyden önce cesaret ister, haksızlık karşısında itiraz edebilecek bir vicdan ister. Avukat olan kişi öncelikle topluma faydalı olmayı, iyi insan olmayı hedeflemiş kişidir.

DOĞRULARI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYİN

Genç kardeşlerim; bu bilinçle çıktığınız yolda uzun bir mücadele sizleri bekliyor. Dik durun ve asla doğruları savunmaktan vazgeçmeyin. Sizlere güveniyor gücümüze güç katacağınıza gönülden inanıyorum.

YENİ YIL MESAJI

Geride bıraktığımız yıl içinde siyasi ahlak ve toplum ahlakı Türkiye tarihinde eşine az rastlanır bir tagayyür ve fesat düzeyine düştü. Bunun onarımı uzun yıllar alacaktır. Bütün yurtseverlerin, parti başkanlarından, milletvekillerinden dileğim memleketin geleceğini ilgilendiren hayati konularda dar parti hesaplarını, demagojiyi, halkın duygularını istismar etmeyi ve halkı kışkırtma alışkanlığını bırakmalarıdır.

Bugün maalesef kültürde siyasette ve Yargıda baş gösteren derin bunalım halkın uzlaşmaz iki kampa ayırdı. Ve şu acı bir gerçektir ki, memleketimiz çok nazik bir geçitten geçmektedir. Yolumuz uzun, başka geçit yok ve derin sular var!

ÇIKIŞ YOLU

Çıkış yolu; aydınların düşünürlerin, siyasetçilerin, bağnazlıkları ve çıkarcılığı bırakıp bir ortak yolda birleşmesi, uyanması ve uzlaşmasına bağlıdır.

Yazık ki bugün her iki tarafta bu bilinçle olanların sesi duyulmuyor. Unutulmaması gereken, Türkiye’nin geleceğidir, yarınlarımızdır, çocuklarımızdır..!

2015 yılının bu son ruhsat töreninde hukuk, adalet, hak arayışımızda karşılaştığımız karanlık günleri geride bırakmayı diliyorum.

Diliyor ve temenni ediyorum ki 2016 yılı Hukukun ve adaletin sesini yükselteceği bir yıl olsun…

 

BAŞKAN AK’TAN YENİ YIL MESAJI

 

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, 2016 Yılı’nın Ülkemize ve Milletimize hayırlı olması temennisinde bulunarak yeni yılı kutladı.

 

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, acısıyla tatlısıyla 2015 yılını geride bıraktıklarını dile getirerek 2016 yılıyla ilgili temennilerini belirttiği mesajında şunları söyledi. “ Bir yılı daha geride bıraktık. Önümüzde çalışmamız gereken yeni bir yıl var. 2016 Yılını en iyi şekilde değerlendirmek için özverili olarak çalışmalıyız. 2016 Yılı insanlık için, hemşerilerimizin için sevgi, başarı ve sağlık dolu bir yıl olmasını temenni ediyor, tüm coğrafyalarda yaşanan sıkıntıların son bulmasını ümit ederek Ülkemizin yeni yılını kutluyorum” dedi.

 

SYKD’DEN YENİ YIL MESAJI

 

Sakarya Yerel Kültür Derneği, geçtiğimiz Pazar günü 5.Olağan Genel Kurulu’nu büyük bir coşku içinde gerçekleştirdi.  SYKD Başkanlığına ikinci kez seçilen Necmettin Kırık, kongrelerini yaptıkları Pazar gününden bu yana her kesimden kutlama ve tebrik mesajlarını aldıklarını belirterek, derneklerine gösterilen teveccühten dolayı büyük memnunluk yaşadıklarını söyledi.

 

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık yaptığı açıklamada; kongrelerine bizzat katılım gösteren, telefon ve telgrafla tebrik mesajlarını ileten başta Şehrimiz Valisi Hüseyin Avni Coş olmak üzere, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’e, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu’na, MHP Milletvekili Zihni Açba’ya, CHP Milletvekili Engin Özkoç’a, belediye başkanlarına, siyasi partilerin il ve ilçe başkanlarına, STK başkanlarına, muhtarlara, daire müdürlerine, Yerel Kültür Derneğine gönül veren tüm üyelere ve vatandaşlara, kongrenin kamuoyuna duyurulmasında büyük destek veren ilimiz basın mensuplarına, dernek yönetim kurulu adına çok teşekkür etti.

 

Pazar günü yoğun bir katılımla gerçekleştirdikleri kongrenin Sakaryalılık bilincini oluşturma adına üzerlerine büyük bir sorumluluk yüklediğini ifade eden SYKD Başkanı Necmettin Kırık, 60 kişilik yönetim kurulu üyeleriyle birlikte önümüzdeki dönemde Sakarya için önemli projeleri hayata geçirmek için çalışma göstereceklerini belirtti.

 

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık açıklamasının son bölümünde, bir yılı daha geride bırakırken, kar yağışı ve beyaz örtüyle karşıladığımız 2016 yılının ülkemize, milletimize, Sakarya halkımıza, tüm dünya insanlarına; barış, mutluluk, sağlık, huzur ve başarı getirmesini diledi.

 

BAŞKAN VAROL'DAN YENİ YIL MESAJI

 

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, yeni yıl mesajı yayımladı.
2016 yılının Ülkemizin ve tüm mazlum ve mağdur coğrafyaların felahına vesile olmasını temenni eden Başkan Varol, 
2015 yılını acı-tatlı geride bırakıyoruz. Tüm hemşehrilerimizin ve milletimizin 2016 yılını en samimi dileklerimle tebrik eder, sağlık, mutluluk, huzur ve bereket dolu günlere vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim. dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER