banner28

İşte O İsimlerden Kandil Mesajları

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) doğum yıldönümü Mevlid Kandili olması sebebiyle mesajlar yayınlandı. İşte o Mesajlar;

İşte O İsimlerden Kandil Mesajları
banner3

Ahmet Soğuk’tan Mevlid Kandili Mesajı

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm İslam âleminin Mevlit kandilini kutladı.

Başkan Soğuk mesajında, Mevlid Kandili’nin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış, adalet ve hayırlar getirmesini temenni ederek, "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in, insanlığın yaşadığı en buhranlı ve karanlık dönemde dünyayı şereflendirerek, aydınlık çağın yaşanmasına vesile olduğu günün yıldönümü olarak kutlanan MevlitKandil’inin ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını diliyorum. İnşallah bu mübarek gece, İslam dünyası olarak içerisinde yaşadığımız sıkıntılı, karanlık, gözyaşı ve hüzünle dolu günlerin sona ermesine vesile olur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin Mevlid Kandil’ini kutlarım."dedi.

 

Başkan Ak’tan  Mevlid Kandili Mesajı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm İslam Âleminin Mevlid Kandili kutladı.

İlçe Başkanı Mustafa Ak, Mevlid Kandilinin önemine değindiği mesajında şunları söyledi “Hicri takvime göre Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ’in doğduğu gün olan Mevlid Kandilini görmek bu yılda bizlere nasip oldu. Bugün Peygamberimizin bize olan tavsiyelerini daha iyi anlamaya, öğrenmeye ihtiyacımız var.

Dünya’nın karanlığa doğru gittiği bir dönemde Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa  (S.A.V) doğmuş ve bizlere İslam Dinini tebliğ etmiştir. İslam diniyle beraber, eşitlik, kardeşlik ve adalet gelmiş. Haksızlıklara, yanlışlıklara ve ahlaksızlara son verilmiştir. Peygamber efendimiz bizlere bir yol gösterici olmuştur. Sözleri ve öğütleri bizlerin huzura kavuşması, maneviyata kavuşması için her zaman yardımcı ve yol gösterici olmuştur. İslam dinimizin güzelliği, hoşgörüsüyle birlikte yayılması hızlanmış ve tüm kalpler İslam dinin güzelliği ve Peygamber efendimizin sevgisiyle dolmuştur.

Ülkemizin içinden geçtiği süreçte, her zaman olduğu gibi şuanda sevgi, saygı, kardeşlik ve huzura ihtiyacı vardır. Tüm bunları timsali olan Peygamberimizin doğduğu bu mübarek gece dolayısıyla Müslüman âleminin ve Adapazarılı hemşerilerimin Mevlid Kandilini en kalbi duygularımla kutlar, sevgilerimi sunarım”  dedi.

 

Sakarya Müftüsü İlyas Serenli’den Mevlid Kandili Mesajı

Hicri 1437 yılının Rebiülevvel ayının 11’ini 12’sine bağlayan önümüzdeki Salı gecesi, Hz. Muhammed (sav) ‘in doğum yıldönümünü idrak edeceğiz.

Peygamberimiz (sav)’in doğumunun yıldönümü olan Mevlid Kandili, O’nu bizlere emanet ettiği bütün değerleri değerleri  anlama, yenileme ve bu anlayışla yaşama zamanıdır. Milletimiz ve tüm İslam Alemi peygamberler zincirinin son halkası olan Hz. Muhammed (sav)’in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlakını özümsemek, O’na duyulan engin ve içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle O’nun kutlu veladetinin yıldönümünü kutlayacaktır.

Yüce Allah, insanlığa lütuf ve merhametinin bir tecellisi olmak üzere Hz. Muhammed (sav)’i Son Peygamber olarak göndermiştir. O’nu bize en iyi biçimde tanıtan Kur’an, O’nun hayatını ‘yaşanabilir en güzel model’ olarak takdim etmekte ve kendisini örnek almamızı istemektedir. Kur’an’da “ Allah’ın sevgisine mazhar olmanın Hz. Peygamber (sav)’e tabi olmaktan geçtiğinin” (Al-i İmran 3/31) vurgulanması, O’nun inananlar tarafından her zaman örnek alınmasının gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Hz. Muhammed (sav) bütün hayatı boyunca bizlere, Allah’a iman edip O’nu içtenlikle sevmeyi, ibadetlerle hayatımızı anlamlı kılmayı, dürüstlüğü kuşanmayı, emaneti korumayı, insan haklarına riayet etmeyi, kimsesizlere kol kanat germeyi, komşuluk ve akrabalık bağlarına önem vermeyi, gönül kırmamayı, yararlı insan olmayı öğütlemiş ve bütün bunları bizzat örnekliğiyle bize göstermiştir. Bu ahlaki değerleri fark etmek ve onları hayat tarzı haline getirebilmek hepimizin temel hedefi olmalıdır.

Ağlayan annelerin gözyaşlarının dinmesi, yeryüzündeki sefaletin ortadan kalkması, masumların akan kanlarının son bulması, her bir can’a Allah Teala’nın yarattığı bir can olarak bakılması ve neticede insanlığın yeniden kendine gelmesi, bir nevi yeni bir “ Asr-ı Saadetin” tesis edilmesi ancak Efendimiz (sav)’in örnekliğiyle yakalanabilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Sakaryalı hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm İslam Alemi’nin kandillerini tebrik eder, bütün kardeşlerimize ‘ Ahlakı Kur’an olan Hz. Muhammed (sav)’in örnekliğinde güzel bir hayat yaşamalarını Yüce Allah (cc)’tan niyaz ederim. Salat-ü selam, tahiyyat-ü ikram, her türlü ihtiram O’na, O Gül Peygamber (sav)’e olsun…


Püsküllü’den Mevlid Kandili Mesajı

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Mevlit Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Püsküllü mesajında “ Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğum yıl dönümü olan mübarek Mevlit Kandil’ini idrak edeceğiz.

 Mevlit Kandili, Peygamberimizin insanlığa bıraktığı mirası anlamak için önemli bir fırsattır. Bu nedenle, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm İslam aleminin Mevlit Kandil’ini tebrik ediyor, bu mübarek ve anlamlı gecenin, İlçemize, Ülkemize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum “ dedi.

 

Tosun’dan Mevlid Kandili Mesajı

AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun Mevlid Kandili nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Emine Tosun mesajında şöyle dedi: “ “Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Bugün hepimiz Peygamber Efendimiz’i anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine muhtacız. İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güzel örnekler vardır. Mevlit Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz.

              Bu mübarek gecenin tüm dünyada barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyor; hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.”dedi.

 

Başkan Varol’dan Mevlid Kandili Mesajı

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma VAROL, Mevlid Kandili mesajı yayımladı.

Böyle mübarek gün ve gecelerin, İnsanların milli ve manevi duygularının yoğunlaşmasına vesile olduğunun, bu gecede Peygamber Efendimizin dünyayı şereflendirdiğinin ve Yüce Allah’tan bir rahmet olarak insanlığa gönderilmiş bir rahmet peygamberi olarak, inananların gönüllerinde taht kurduğunun altını çizen Başkan Varol,
Allah, rahman sıfatının gereği olarak, Hazreti Muhammed’i, insanlığa gönderirken, yeryüzünde yaşayan bütün insanların bu rahmet peygamberinden nasibini almasını murat etmiştir. Hz.Muhammed’in hayatı, İslam ahlakıdır.
Dinimiz, inanç ve ahlâkı birbirine bağlamış ve en güzel ahlâk sahibi olarak da Peygamberimizi takdim etmiştir. Peygamber Efendimiz de, her defasında yüksek ahlakı tamamlamak için gönderildiğini ifade etmiştir. Hazreti Peygamberin yaşamında, İslam’a davetini en çok kolaylaştıran etken, kendi örnek hayatı olmuştur. Bugüne kadar mü’minler de Hazreti Peygamberin üstün ahlakını ve örnek şahsiyetini hayatlarının gayesi, eğitimlerinin rehberi yapmaya çalışmışlardır.
Bizler de, inanç, kültür ve medeniyet hayatımızın önderi olan, Peygamberimizi daha yakından tanımalı, O’nu ve getirdiği evrensel mesajları gençlerimize tanıtarak, özümsemelerini sağlamalıyız.
Bu vesileyle, bu duygu ve düşüncelerle, 22 Aralık Salı akşamı, idrak ve ihya edeceğimiz, Mübarek Mevlid Kandilimizi, en samimi dileklerimle tebrik ederken, bu gecenin Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)in hayatını, örnek şahsiyetini ve öğretisini tanıtan kitapları okuyarak, O’nu daha yakından tanımamıza ve öğrendiklerimizi, hayatlarımıza entegre etmemize vesile olmasını, Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Rabbim, Adapazarı’mıza, Sakarya’mıza, ülkemize ve tüm İslam Alemine sevgi, barış, sağlık, mutluluk, huzur ve bereket nasip etsin inşallah… dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER