banner28

İşte O İsimlerden 19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olması sebebiyle mesajlar yayınlandı. İşte o mesajlar;

İşte O İsimlerden 19 Mayıs Mesajları
banner3

Vali Hüseyin Avni COŞ’un 19 Mayıs’ı Kutlama Mesajı

98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla yaktığı bağımsızlık meşalesini, Cumhuriyet’in ilanıyla neticelenen İstiklal ve İstikbal mücadelemizi simgeleyen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın anlam ve önemine yakışır bir şekilde kutlamanın heyecanını ve kıvancını yaşıyoruz.

 

            Bağımsızlığını koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen Aziz Milletimiz, kadın erkek, genç yaşlı demeden her yaştan tüm fertleriyle mücadele etmiş ve zafere ulaşmıştır. Bir kahramanlık destanı yazan Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ardından, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmak için, 2023 hedeflerinde, Güçlü ve Müreffeh bir Türkiye idealine her geçen gün daha da yaklaşmaktadır.

 

            Türk Milleti’nin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladı olan bu önemli gün, gençliğe armağan edilmiş bir bayramdır. Çünkü bir ülkenin gençliği, geleceğidir. Geleceğimizin teminatı, en büyük zenginliğimiz, umudumuz olan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Unutmamalıyız ki; ancak gençlerine güvenen, onları en iyi şekilde yetiştiren milletler ilelebet mevcudiyetlerini sürdürebilirler.

 

Sevgili Gençler;

 

            Üstleneceğiniz kutsal emaneti korumak, daha da yüceltmek için sizler de çok çalışmalı, kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz. Sizlerin, Milli ideallerin peşinden kararlılıkla giden, Vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli, bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Bugün Türkiye; yarınlarına güvenle bakan, umutları ve hedefleri olan, tarihi parlak, geleceği aydınlık bir ülkedir. Devletimiz ve Milletimiz her zamankinden daha güçlüdür. Bugün gösterdiğimiz çabalar, yapılan çalışmalar geleceğimizin teminatı siz gençlerimize daha güçlü ve müreffeh bir ülke bırakmak içindir.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle; Vatanımızın Devleti ve Milletiyle bölünmez bütünlüğü, Aziz Milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refah için canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi, Merhum Gazilerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Milli Mücadele Kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, başta Sevgili Gençlerimiz olmak üzere tüm Vatandaşlarımızın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı tebrik ediyorum.

 

 

 

 

Hatipoğlu’ndan 19 Mayıs Mesajı

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesaj yayımladı.

 

İl Kadın Kolları Başkanı Hatipoğlu, Millete hizmet yolunda Ülkemizin asıl hedeflere gençlerin sayesinde ulaşacağını belirttiği mesajında şunları söyledi.

 “Milletimizin bağımsızlığı ve egemenliği yolunda 19 Mayıs 1919 tarihinin devletimiz açısından önemi büyüktür. Milli mücadele ile başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti bizlere armağan edildi. Bugünlerde de yine bir milli mücadele veriyoruz.

 İçimizdeki hainlerden, terör örgütlerinden ülkemizi kurtardığımızda hedeflerimize ulaşmamız daha kolay olacaktır. Hedeflerimize ulaşmamızda gençlerimizin katkısı her zaman olduğu gibi bu dönemde önemli olacaktır Gençlerimize çok iş düşüyor. Türk Gençliği kendilerine düşen vazifeleri her en iyi şekilde yerine getirmiştir. Bundan sonrada ülkemiz gelişmesi ve kalkınmasında gençlerimizin katkılarıyla olacaktır.

Geleceğimiz olan Gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Bu bayramı gençlerimize armağan eden Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum.”dedi.

 

 

Taşkent’ten 19 Mayıs Mesajı.
19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan vatandaşlarımızın eşit ve özgür şekilde yaşayacağı Türkiye Cumhuriyeti’nin yolunun açılmasının  ilk adımıdır..
19 Mayıs, tam bağımsız Türkiye idealinin başladığı günün ilk adımıdır..
 
Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk Ulusunu aydınlatacak tam bağımsız Türkiye parolası ile yola çıktıkları kutlu ve inanç dolu gün, bugün bu millete zafer ve şanla dolu bir tarih bırakmıştır. Anadolu’da yakılan bağımsızlık ateşleri birleştirilerek ulusun makus talihi değiştirilmiştir. Tarihin gördüğü en iyi devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, küllerinden inşa ettiği genç Cumhuriyetimizi yine tüm inancıyla Türk gençlerine emanet etmiştir.
Son dönemde ulusal bayramlarımızın kutlamalarına gölge düşürülmeye çalışılsa da Türk Gençliği ve Türk Halkı 19 Mayıs ruhuyla bayramlarına sahip çıkacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Yaşadığımız her türlü olumsuzluğa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşın mutlaka bunların sona erdiği o güzel günlere ulaşacağız. Türkiye'nin gerçek sahipleri; çalışkanlığıyla, vicdanıyla, haksızlıklara karşı mücadelesiyle gururlanacağımız gençliktir.
 
Vatanını canından üstün tutarak mücadeleler veren ve büyük fedakarlıklar sonucu Cumhuriyetimizi kurarak bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını şükran ve minnetle anıyoruz. Başta Cumhuriyetimizin emanetçisi olan, geleceğimizin güvencesi gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz… 

 

 

Gökpınar’ın 19 Mayıs Mesajı
Dün olduğu gibi bugün de CHP, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine ve taşeronlarına karşı bağımsızlığı, özgürlüğü, birliği, kardeşliği, laik cumhuriyeti ve sosyal hukukdevletini savunmaktadır. CHP Arifiye İlçe örgütü olarak bizler, Cumhuriyetimizin kazanımlarının  yok edilmesi, bireyin özgürlüklerinin kısıtlanması ve ulusal birlik beraberliğimizin tartışılır hale geldiği günümüzde görev ve sorumluluklarımızın bilinci  içerisindeyiz.

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ ün  Samsun’a attığı ilk adım; hem bir kurtuluş mücadelesinin başlangıcı, hem de modern Türkiye  Cumhuriyetinin ilanına giden sürecin ilk adımıdır.98 yıl önce,  Cumhuriyet  için, halkçı-devletçi sosyal gelecek adına, ulusalcı ve laik amaçlar adına  görkemli bir mücadele, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılmıştır.


19 Mayıs 1919’da Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatma kararlılığı ile Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm kuvayı milliye kahramanlarını saygı ,özlem şükranla anıyor, halkımızın ve milletimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum
 

 

İspiroğlu’nun 19 .Mayıs Mesajı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Dolayısı ile Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu bir mesaj yayımladı.

İspiroğlu mesajında şunlara değindi; “19 Mayıs 1919 Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığı, tarihin akışına yön veren bir sürecin başlangıcı ve Türk Milletini aydınlık yarınlara kavuşturan, Cumhuriyete ulaştıran bir dönüm noktasıdır. Bugün, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kendisine inanmış silah arkadaşları ile birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak, Milli Mücadeleyi başlattığı tarihi günün yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

İspiroğlu; “Aynı zamanda bir ‘Spor Bayramı’ olarak da kutlanan bu önemli gün, Atatürk’ün; “Ben, Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim” sözünden de anlaşılacağı gibi gençlerimizin spor alışkanlığını kazanması bakımından da oldukça önemli bir gündür. Ülkemizi her alanda daha ileriye taşıyacak olan gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi bizim öncelikli hedeflerimizden biridir. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan ışığın ve yayılan özgürlük meşalesinin daha da güçlenerek gelişmesini, sonsuza kadar vatan toprakları üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşamasını içtenlikle diliyor, başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Saygıdeğer Karasuluların Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

 

 

 

Öztürk’ten 19 Mayıs Mesajı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için mesaj yayımladı. Başkan Öztürk mesajında gençliğin bugün ile yarın arasında köprü olduğuna vurgu yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti 19 Mayıs 1919’da başlayan, Yüce Milletimizin tüm fertlerinin göstermiş olduğu topyekûn bir direniş ve bağımsızlık mücadelesi ile meşakkatli bir süreç sonunda kurulmuştur. İlk adımı 19 Mayıs 1919’da atılan Milli Mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır.

15 Temmuz Gençliğin Zaferi

98 yıl önce özgürlük ve bağımsızlık için canını veren milletimiz üzerinde plan yapanların planlarının 15 Temmuz gecesi milletin birlik ve beraberliği ile bozulduğunu hatırlatan Başkan Öztürk “Bu millet vatansız, bayraksız, ezansız yaşamayacağını yüz yıl önce haykırmış ve özgürlüğünü ilan etmişti. Büyük Türk Milletinin değerleri için canını seve seve feda ettiğini dünya 15 Temmuz ve başkaca hain planlarının bozulmasıyla yeniden gördü. İçeri de ve dışarıda ki düşmanlara karşı gençlerimiz uyanık olmalı, dimdik ayakta durmalı. Türk gençliği iman dolu göğsüyle bütün hainlere diz çöktürecektir”

Bugünle Yarın Arasında Köprü

Başkan Öztürk “ Milli Mücadele’nin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Bugünle yarın arasındaki köprü olan gençliğimiz aydınlık yarınlarımızın ve Cumhuriyetin teminatıdır.  Gençlerimizin varlığı, potansiyeli ve gücü, ülkemizin de gücünü artırarak, bizleri gelecek adına ümitlendirmektedir. Ülkesini seven, çağa ayak uyduran, teknolojiyi iyi kullanan, ilim ve fende dünyayla yarışan bir gençliğin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağından hiç kuşkumuz bulunmamaktadır. Gençler olarak başarıyı yakalayabilmek için kendi değerlerimizin yanı sıra dünya değerleriyle de barışık olmalı, ülkemiz ve milletimiz için her zaman inançla, azimle çalışmalıyız” dedi.

 Bu duygu ve düşüncelerle,  Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta yarınlarımızın güvencesi sevgili gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

Alemdar’dan 19 Mayıs Mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında gençlerin tarihten aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşünü çok daha ileri mesafelere taşıyacağını belirterek; 19 Mayıs’ın istiklal meşalesinin tutuşturulduğu, milletin kaderinin yeniden şekillendiği bir gün olduğunu ifade etti.

Başkan Alemdar mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimizin yıldızının parladığı an hiç şüphesiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelemizi başlatmak adına Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs günüdür. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs günü, aynı zamanda milli hafızamızda çok önemli yer tutan 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi destansı başarıların da kaynağıdır. Onun için aziz milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte 23 Nisan ve 29 Ekim ruhuna, diğer bir deyişle istiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır.”

Gençlere Düşen En Önemli Görev

Alemdar, gençlere düşen en önemli görevin, devraldıkları mirası daha da zenginleştirmek için özveriyle çalışmak, kendilerinden sonra gelen nesillere bugün olduğundan çok daha parlak, kalkınmış, gelişmiş ve müreffeh bir ülke bırakmak olması gerektiğini vurgulayarak, “Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Püsküllü’nün 19 Mayıs Mesajı

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı. 

Başkan Püsküllü, mesajında “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yıldönümünü kutladığımız bugünde, bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, geçmişte verilen mücadelelerin önemini genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız. Ülkemizin en önemli potansiyeli genç nüfusudur. Gençlerimize güveniyor, ülkemizin geleceğe taşınması için azimle ve özveriyle çalışacaklarına inanıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz” Dedi.

 

 

Mengen’den 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs, emperyalist devletlerin ve onlarla birlikte iş tutanların topraklarımızı işgal etme girişimlerine karşılık, millet olarak İstiklal mücadelesini başlattığımız gündür. Egemenlik ve bağımsızlık mücadelemizin bu sembol gününün Gazi Mustafa Kemal tarafından gençliğe armağan edilmesi, taşıdığı anlamlar bakımından önemlidir.

Kimliğini bulma ve bilme olgunluğundaki gençliğin her türlü kötü şartta bile düşmana boyun eğmeme özelliği ile millî iradenin egemenlik ruhu bütünleştirilmiştir. Bu şuurla millî ruh canlanacak, millî ruhu canlı tutarak genç olunacaktır. Vatan savunması söz konusu olduğunda mücadele azmiyle milletimiz her daim genç kalmıştır.

Gençlerini iyi yetiştiren milletlerin geçmişi başarılarla doludur ve geleceği daima aydınlık olmuştur. Çünkü bir toplumun idealleri, bilgili, ahlâklı, çalışkan, heyecanlı gençleriyle canlı kalır, gerçekleşir. Gençlik, yarınlar demektir, gelecek demektir, umut demektir. Umutlar, hayaller şuurlu, sağlam karakterli gençlikle gerçeğe dönüşür.

Gençlik, dünle yarını bağlayan bugün, geçmişle gelecek arasında köprüdür; taze heyecanı ile toplumun kuvvet kaynağı, sınırsız hayalidir. Gençlik, baharla birlikte karların erimesiyle kabararak akan ırmaklar gibidir. Kontrol edilmezse zahmet veren taşkınlık, yararlanmayı bilince rahmet getiren aşkınlıktır.

Topluma hareket kazandıran dinamik yapı ne kadar yaygın ve sağlamsa, toplum o kadar gençtir. Gençlik duygudadır, kavrayıştadır. Gençlik azimle, usanmadan çalışmaktır. Bu haslet ve hassasiyetlerini yitirmiş hayat yorgunu toplumlar genç sayılamazlar. Onların ruhu tembelleşmiş, duyguları ağırlaşmıştır. Yine bir toplum hayata bağlılık noktasında isteğini, heyecanını kaybetmişse yaş ortalamasına bakmaksızın o toplum gençliğini yitirmiş demektir. Zamanı aşan bir davanın yolcuları olduğumuz için tarih bizi eskitemedi. Eskimez yeninin sahipleri olarak yaşlanmadık, yorulmadık.

Tarihle canlanan, tarihi canlandıracak ideallerimiz, bilgiyi, başarıyı çoğaltacak heyecanlarımız, insanlığı içine düştüğü sefaletten kurtaracak umutlarımız, bütün mazlum, müdafaasız, vicdanlı, iyi kalpli, çalışkan insanlar için amaçlarımız var. Tıpkı 19 Mayıs 1919’da olduğu gibi, 15 Temmuz’daki milletin destansı direnişi zalimlere korku, mazlumlara umut, bazı milletlere de örnek olmuştur. O gece alanlara çıkanlar arasında Abdullah Tayyip Olçoklar, Halil İbrahim Yıldırımlar, Engin Tilbeçler, Vedat Bağceğciler, Erhan Dündarlar, Mahir Ayabaklar gibi gençlerimizin olması ve vatan uğruna şehit olması, milletimizin uzak ufuklara yönelen bakışlarındaki parıltılarla aydınlık sabahların müjdecisidir. Onlar, en alçakça ihanetlerin 15 Temmuz’da yok etmek istediği hayatımızı ölümüne kararlı bir müdafaayla anlamlandırmış; bu savaşı yüzyıllardır veren muzaffer ruhun asla diz çökmeyeceğini, asla ihanete boyun eğmeyeceğini, teslim olmayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. İşte bu, bir milletin imanla bütünleşmiş varoluş azminin, aşkının genç heyecanlarla yenilenmesidir. Yenilenerek var olanlar her zaman genç kalacaklardır. Kendini irfan ve medeniyet değerlerimizle yenilemeyen bezgin ruhlar genç olamazlar.

Millî ve evrensel değerleri ince bir denge ve hassasiyetle mezceden, zeki, çalışkan, okuyan, düşünen, duygulu, araştırıcı, üretken, bölüşen, başarılı, basiretli, ferasetli, ileri hedefleri olan,  bir gençlik yetiştirmek bütün bir toplumun, devletin, özellikle de Milli Eğitim Bakanlığı’nın asli görevi olmalıdır. Uygulanmak üzere hazırlanan yeni müfredatta bu amaçlar mutlaka gözetilmelidir. Çünkü eğitimli bir nesil varlığımızın teminatıdır. Unutmayalım ki, gelecekte hem de çok yakın bir gelecekte her şeyiyle ülke yönetimini şimdi genç olan kuşaklar devralacaktır. Nesillerin ruhu nasıl eğitimle imar edilirse, eğitimsizliğin köreltici, öldürücü kollarında varlığı tükenen gençlikle birlikte bütün toplum da harap olur.

Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitimsiz var olmanın ve ilerlemenin mümkün olmadığı bilinciyle, gençliğe ve elbette insanımıza yatırımın, geleceğimiz ve kurtuluşumuz için en önemli yatırım olduğuna inanıyor, bu amaçla atılacak her adımın, yapılacak her çalışmanın destekçisi olduğumuzu, olacağımızı ifade ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor, iyi bir gençliğe sahip olan milletin geleceğinin bayram olacağını düşünüyoruz.

 

 

 

 

Bayrak’tan 19 Mayıs Mesajı

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayrak mesajında, "19 Mayıs 1919'da tutuşturulan meşale, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir" dedi.

 

"Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür" ifadesini kullanan Başkan Bayrak “İstiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz Kurtuluş Savaşıyla aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş; Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur” dedi

İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan, ecdadımızdan aldığımız birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, 15 Temmuz’da ve sonrasında ülkemize yapılan saldırıları bertaraf etmek için yol gösterici olmuştur. 19 Mayıs 1919'da tutuşturulan meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize duyduğumuz güvenin bir göstergesidir."

Gençlerin 2023 hedeflerine ilerlemede en büyük güvence olduğunu belirten Başkan Bayrak, "Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum. Gençlerin "Umutla parıldayan gözlerinizde, coşkuyla çarpan kalplerinizde, aydınlık yüzlerinde" Kurtuluş Savaşı'nı zaferle taçlandıran irade, kararlılık ve inancı gördüklerini aktaran Başkan Bayrak, gençlere seslenerek “Türkiye'nin müreffeh yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum"

 

 

 

Çelikel’den 19 Mayıs Mesajı

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. 

            Bugün, Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın 98. Yıl dönümü.  19 Mayıs 1919 günü, milletimizin esarete karşı varoluş azmini ortaya koyduğu, özünden aldığı güçle topyekün bir varoluş mücadelesi başlattığı gündür.

            19 Mayıs vatan sevdamızın ve ülke gençlerimizin ortak değeridir. Milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimiz, Türk İstiklalinin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınlarımızın tek ve en büyük güvencesidir. Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. 19 Mayıs’ta harici düşmanlara karşı mücadele vererek bağımsızlığını kazanan aziz milletimiz, 15 Temmuz’da da aynı ruhla bu mücadeleyi tek yürek olarak vermiştir. Bu ruhun yaşatılması için hepimize ve özellikle de gençlere büyük görevler düşmektedir.

Kıymetli gençler , unutmayınız ki “ Vatanını en çok seven , görevini en iyi yapandır.” Bu duygu ve düşüncelerle , Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi  rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum.

 

 

 

 

Kösemusul'dan 19 Mayıs Mesajı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Kösemusul mesajında, büyüyen ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırmanın ancak iyi eğitim almış gençler vasıtasıyla mümkün olduğuna dikkat çekerek şunları dile getirdi:

“Gençlerini en iyi şekilde yetiştirerek yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Gençlerine güvenen bir toplum olarak yeni nesillerimizi iyi yetiştirmek,  onlara parlak bir istikbal bırakabilmek için gayret etmeliyiz. Türk Milleti, binlerce yıla dayanan tarihi boyunca pek çok büyük medeniyetler inşa etmesinin, zaferlerle, başarılarla dolu bir hayat sürmesinin yanı sıra çok büyük sıkıntılarla ve hatta varlıkla yokluk arasında gidip gelmelerle de karşı karşıya kalmıştır. Ama aziz milletimiz, böylesine zor ve sıkıntılı anları aşmış ve büyük, güçlü bir devlet oluşturmayı başarmıştır. 19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalama kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir. Ulusal Mücadelemizin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine de bayram olarak armağan edilmiştir.

Gençlerimizin de bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek önceliği olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 98. yılını doldurduğumuz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

 

 

 

Kazan’dan 19 Mayıs Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 98. yıldönümünde Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan bir mesaj paylaştı.

Başkan Kazan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 98. yıldönümünde paylaşmış olduğu mesaj ile gençliğe 19 Mayıs ruhunu hatırlattı.

 

O RUHU ARIYORUZ

Mesajında, esaretin çare olarak düşünüldüğü günlerde Ulu Önderimizin tüm kirli plan ve menfaatleri reddederek özgürlük uğruna giriştiği mücadelenin ruhunu anımsatan Başkan Kazan: “Bugün Atatürk’ün o cesur yüreğine hasretiz, tüm halkımızı kucaklayan, birleştirici, sevgi dolu gönlüne muhtacız, herkese umut veren o enerji dolu 19 Mayıs ruhunu arıyoruz….!” diyerek duygularını ifade etti.

 

19 MAYIS AZİM VE CESARET DEMEKTİR

Türkiye Cumhuriyeti Gençliğine seslenen Başka Kazan:

“Hukukun, Demokrasinin, Laik Cumhuriyetin ışığı ile karanlığı aydınlatmanın, Cehaletin gidermenin, Birlikte özgürce ve huzur içinde yaşamanın azmi ve cesareti demek olan 19 Mayıs ruhu seni bekliyor.“ diyerek onlara olan inancını ifade etti.

Tüm yurttaşlarımızın bayramını kutlayan Başkan Kazan’ın paylaşmış olduğu mesajın tam metni şu şekilde:

 

CESUR YÜREK

19 Mayıs, esaretin ve dalkavukluğun bir çare olarak düşünüldüğü günlerde tüm kirli plan ve menfaatleri tekmeleyen, onursuzluğu reddeden "Büyük Deha”nın özgürlük ve yeniden insan olmak hedefindeki ilk ve en büyük adımıdır.

Bugün Atatürk’ün o cesur yüreğine hasretiz,

Tüm halkımızı kucaklayan, birleştirici, sevgi dolu gönlüne muhtacız,

Herkese umut veren o enerji dolu 19 Mayıs ruhunu arıyoruz….!

 

19 MAYIS RUHU SENİ BEKLİYOR

Ey Türkiye Cumhuriyeti'nin gençleri;

Hukukun, Demokrasinin, Laik Cumhuriyetin ışığı ile karanlığı aydınlatmanın,

Cehaletin gidermenin,

Birlikte özgürce ve huzur içinde yaşamanın azmi ve cesareti demek olan 19 Mayıs ruhu seni bekliyor…

 

Bu ruh ve duygu ile hukuk için, tam ve eksiksiz bir demokrasi için, Cumhuriyetin yarınları için mücadele eden meslektaşlarımızın, gençlerimizin ve o genç ruhu taşıyan tüm halkımızın Bayramını kutluyor saygılar sunuyorum….

 

 

Rektör Elmas’ın 19 Mayıs Mesajı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Elmas mesajında, "Bizlere emanet edilen vatanımızı bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek de tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Türk Milleti’nin tüm bireylerinin, birlik ve beraberlik duyguları içinde söz konusu görevi sonsuza kadar kararlılıkla yerine getireceğine inancımız tamdır" ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın mesajı şöyle:

"Millî mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolü, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri, “Gençlik ve Spor Bayramı" dır.

Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. 

Zorlu mücadelelerle kazanılan zaferlerin ardından, var olmanın ve gelişmenin ancak iyi eğitim almış, özgüveni yüksek, kendini sürekli geliştiren gençler vasıtasıyla olacağına inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz" sözleriyle gençliğe verdiği önemi ifade etmiştir.

Bizlere emanet edilen vatanımızı bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek de tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Türk Milleti’nin tüm bireylerinin, birlik ve beraberlik duyguları içinde söz konusu görevi sonsuza kadar kararlılıkla yerine getireceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını kutluyorum."

 

 

 

SYKD’den 19 Mayıs Mesajı

 

“19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.”

 

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98.yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

 

Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, yayınladığı 19 Mayıs mesajında şu ifadeleri kullandı.

 

19 Mayıs 1919 yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş milletimizin vatanını sahiplenerek geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür.

 

19 Mayıs, milletimizin kendi vatanında, bağımsız olarak, onuruyla yaşama kararlılığının haykırıldığı gündür. Yüreklerde bağımsızlık ateşi yakan bu gün gençlerimizin de ilham kaynağıdır.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum.” derken gençliğe olan güvenini ifade etmiştir. Gençler, bir ülkenin geleceğinin teminatıdır.

 

Cumhuriyetle taçlanan bağımsızlık mücadelemizin başladığı günün 98. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinde canlarını feda eden şehitlerimizi, canlarını hiçe sayan gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.

 

 

 

MÜSİAD'tan 19 Mayıs Mesajı

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

 

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; yayınladığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajında şunları söyledi: “19 Mayıs 1919, milletimizin kendi topraklarında, bağımsız olarak yaşama kararlılığını tüm dünyaya gösterdiği kutlu İstiklal yürüyüşünün başlangıcıdır. 98 yıl önceki kurtuluş iradesi ve direniş azmi, bugün hala canlı duruyor. Gençliğe hediye edilen bu bayram; geleceğin gençliğimizin omuzlarında yükseleceğinin, dünyaya barış ve huzurun yine gençlerin eliyle inşa edileceğinin bir göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Savaşı'nın bütün kahramanlarını, Gazi Mustafa Kemal ile tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER