banner28

İşte O İsimlerden 18 Mart Mesajları

18 Mart Çanakkale Zaferi olması sebebiyle mesajlar yayınlandı. İşte o mesajlar;

İşte O İsimlerden 18 Mart Mesajları
banner3

Rektör Elmas’ın 18 Mart Mesajı

 

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas “18 Mart  Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Elmas’ın mesajı şöyle:


"Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından biri olan Çanakkale Savaşları ve Türk Milletinin binlerce şehit vererek elde ettiği zafer, milletimizin kaderini ve dünya tarihinin akışını değiştirmiştir.

Çanakkale ruhu göstermiştir ki, dünyada bu milletin var oluş iradesini kıracak hiç bir güç yoktur. Çanakkale'de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. İnanıyorum ki o yüksek ruh, o millet olma şuuru, o vatan sevgisi bu topraklar üzerinde ebediyen var olacaktır.

Milletimiz, tarihin zorlu sınavlarından geçerek bugünlere ulaşmıştır. Millet olarak yokluklar içindeyken bile 'Çanakkale Geçilmez' dedirten sağlam bir inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi işte bu ruhtur, bu inançtır. Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da milletimizin hissiyatında son derece önemli bir yere sahiptir.

Bugünkü varlığımızı ve bağımsızlığımızı, Cumhuriyetimizi Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda yurdunu savunmak için şehit olanlara borçluyuz.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde, bize bıraktıkları mirasın ve verdikleri mücadelenin bilinciyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi  rahmet ve saygıyla anıyor,  gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. "

 

 

 

Başkan Alemdar’ın 18 Mart Mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajında; 102 yıl önce Çanakkale’deki şanlı zaferin mimarı olan kahramanları bir kez daha rahmetle ve şükranla yad ettiklerini söyledi.

Çanakkale’nin şanlı tarihimizde ayrı bir yeri ve önemi olduğunu dile getiren Alemdar, Çanakkale’nin kararlılık, iman ve fedakarlığın taçlandığı yer olduğunu belirtti.

Vatan Sevgisi Teknolojiyi Yendi

Teknolojinin hiçbir kıymet-i harbiyesinin olmadığını, önemli olanın insanların yüreğindeki vatan sevgisi ve iman gücü olduğunu vurgulayan Yusuf Alemdar, Çanakkale’de milli birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin tüm dünyaya gösterildiğini ifade etti.

Gecesinde karanlık oyunların oynanmak istendiği 15 Temmuz günü bu milletin bir kez daha Çanakkale Ruhunu dirilttiğini ve tüm oyunları bertaraf ettiğini belirten Başkan Alemdar, “15 Temmuz gecesi kahraman milletimiz göğsünü namlulara siper ederek bayrağına, vatanına ve tüm mukaddesatına sahip çıkmıştır.” diye konuştu.

Alemdar mesajında son olarak “Bu vesileyle bir kez daha vatanımızı bizlere canları pahasına emanet eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

 

Başkan Kösemusul’dan 18 Mart Mesajı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü ile ilgili bir açıklama yaptı. Çanakkale Zaferi’nin, milletimizin vatan sevgisini, üstün sezgi ve zekâsıyla tüm dünyaya gösteren emsalsiz bir zafer olduğunun altını çizen Başkan Kösemusul, vatan topraklarını canları ve kanları pahasına gelecek nesillere bırakan tüm şehitleri şükran ve minnetle andıklarını dile getirdi.

Kösemusul açıklamasının devamında, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını aktarırken, zaferin sıradan bir askeri müdahale ve mücadele değil, Türk milletinin gösterdiği üstün fedakârlığın ve kahramanlığının bir abidesi olduğunun altını çizerek, “Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır. Ulusumuzun cesareti, başarısı, kudreti ve azminin en güzel kanıtı olan bu anlamlı zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci bugüne kadar bize meşale olmuştur” ifadelerine yer verdi.

Türk Milletinin vatan sevgisi mevzubahis olduğunda neler yapabileceğini 15 Temmuz hain darbe girişimi sürecinde de gösterdiğini aktaran Kösemusul, “Aziz milletimiz sorumluluğunun, üzerlerine düşen görevin farkındadır. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları nöbet şuuruyla, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet için korumak ve gelecek nesillere daha güvenli bir şekilde devretme görevimiz vardır. Aziz şehitlerimizi anmak, programları birkaç saate ve duyguları birkaç kelimeye sığdırmaya çalışmak yetmez; canlarını verdikleri değerler için bizim de çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Çanakkale Zaferi’ni, o kutlu inancı gelecek nesillere çok daha iyi aktarmamız gerekiyor. “Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” gerçeğini bir kez daha hatırlayarak, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.” ifadelerini kullandı.

 

 

Başkan Tosun’dan 18 Mart Mesajı

AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Kavakçı Tosun, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Aradan tam 102 yıl geçmesine rağmen gururunu halen ilk günkü gibi yüreğimizde hissettiğimiz, şehit ve gazilerimizden dolayı da hüznünü hiçbir zaman unutmadığımız Çanakkale Zaferi, bağımsızlık yolunda ulusumuzun yolunu aydınlatan bir meşale olmuştur.

Bizler, şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti asla yere düşürmeyecek, Şehitlerimizin aziz emanetini ebediyen koruyacak, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

Bu vesileyle her taşının altında bir yiğitlik destanın yattığı Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum" Dedi.

 

 

Başkan Gökdemir’den 18 Mart Mesajı

 

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanımız Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Çanakkale Deniz Zaferinin yıldönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

     Konfederasyonumuz HAK-İŞ Sakarya İl Başkanı ve Sendikamız HİZMET-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Çanakkale Deniz Zaferinin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada Çanakkale Savaşlarının ve elde edilen muhteşem zaferin tarihimizde çok özel bir yeri ve önemi olduğuna dikkat çekerek, “Çanakkale, milletimizin iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesi, bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür. Aziz milletimiz Çanakkale ruhunu 15 Temmuz’da darbeci hainlere karşı ortaya koymuş, tanklara, toplara ve F16’lara karşı göğsünü siper ederek, cesareti ve kararlılığı ile bir kez daha tarih yazmıştır” dedi.

 

GÖKDEMİR, Çanakkale Savaşının ve Deniz Zaferinin yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“Çanakkale Savaşlarının ve elde edilen muhteşem zaferin tarihimizde çok özel bir yeri ve önemi vardır. Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünyaya parmak ısırtan bir kahramanlık destanıdır. Milletimizin, iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesi, bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür.

 

Çanakkale, sıradan bir hatırlayış değil, tarihi varoluşunu sürekli ve ebedi kılan bir duruşun adıdır. Çanakkale’deki duruş ve direnişiyle bu vatanı bize emanet eden ecdadımız, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in; “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın” dediği bir muhteşem tarihi kanlarıyla yazan şehitlerdir.

 

Aziz milletimiz Çanakkale ruhunu 15 Temmuz’da darbeci hainlere karşı ortaya koymuş, tanklara, toplara ve f16’lara karşı göğsünü siper ederek, cesareti ve kararlılığı ile bir kez daha tarih yazmıştır. Çanakkale Zaferiyle temelleri atılan ve 15 Temmuz’da daha da güçlendirilen Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 16 Nisan referandumunda halkın, "evet" oyuyla anayasa değişikliğini kabul etmesi halinde 17 Nisan'da yeni bir Türkiye ile karşılaşacağız.

           

Bugün de yaşadığımız bütün sıkıntılara rağmen, metanetimizi koruyarak cesaretimizi ve umudumuzu kaybetmiyoruz. Devletimiz ve milletimizin birlik ve beraberlik içinde bu sıkıntıların üstesinden geleceğine inanıyoruz.

 

Çanakkale Deniz Zaferinin yıl dönümünü kutluyor, başta Çanakkale’de zafer kazananlar olmak üzere vatanı ve bayrağı için şehit olan aziz Mehmetçikleri ve vatandaşlarımızı minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.”

 

 

 

 

Başkan Mengen’den 18 Mart Mesajı

Bugün, 102 yıl önce vatanımızı işgal, izzetimizi zelil etmek amacıyla birleşen yedi düvelin, bütün güç ve imkânlarıyla yaptıkları saldırılara karşı, şehadetleri dinin temeli olan ezanın, bu gök kubbede ilelebet yankılanması için yüz binlerce can vererek kazandığımız Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü. Vatan, millet, istiklal ve istikbal için seve seve can veren şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Çanakkale Zaferi, milletimiz için bir hayat memat meselesi, millî mücadeleye giden yolda çok önemli bir kilometre taşı, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanlarından biri; milletimizin yeniden dirilişinin direnişidir. Ogün yüz binleri şehit verdik, sonra ve işte şimdi milyonlar olup dirildik. Çanakkale ruhunu yaşanır kıldığımız her durumda diriliş coşku ve iddiamız sürecektir. Çanakkale ruhundan ilham alan varlık coşkusunun, ölümüne bir direnişle istiklalini koruyacağını 15 Temmuz ihanetini püskürterek göstermiş olması önemlidir.

Çanakkale Zaferi, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor / Bir hilâl uğruna ya Rab ne güneşler batıyor!..” mısralarında ifade ettiği iman kudretinin, insanın canı dahil dünyalık her şeyinden vazgeçtiği duygunun yenilmezliğiyle kazanılmıştır. Millî şuurla, bayrak nöbeti gibi nesilden nesile emanet edilen Çanakkale ve İstiklal ruhu, sırası gelene verdiği namus vazifesinde bir adım geri atmamakla hayatiyet kazanır. Uğrunda ölümler göze alınmış iman ve özgürlük, nesillerin birbirine bıraktığı en anlamlı miras, en kutsal emanettir. O duygu, o ruh ölmez. Nesilden nesile canlandırıcı etkisiyle akan coşkun ırmağa dönüşür. Ecdadımız bugünü kurtarmak için yaşadıkları dünü feda, kendi ölümleriyle bize bu hayatı armağan etmiştir.

Çanakkale, bir sınıfın, kesimin, kuşağın veya neslin değil, bütünüyle bir milletin savaşıdır. Çanakkale’de Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Arap’ı ile milletimiz bir bütün olarak mücadele vermiş, vatan söz konusu olduğunda aidiyetlerin hiçbir önemi olmadığının en güzel örneğini sergilemiş; din, vatan, namus tehlikeye girdiğinde canın, malın hiç düşünülmeden verilebileceği ortaya konmuştur.

Son zamanlarda yaşanan hadiseler, darbe girişimleri, içte ve dışta ülkemize yönelen tehditler ve terör olayları, Çanakkale ruhuyla kenetlenmemiz, bu ruhu yaşatmamız gerektiğini ortaya koymuştur. 15 Temmuz direniş destanı, Çanakkale ruhunun bütün yönleriyle hâlâ bu topraklarda yaşadığını göstermiştir. Milletimiz, 15 Temmuz’da, milletin vergisiyle maaş alıp evine ekmek götüren ve yediği ekmeğe, hizmet ettiği vatana, annesinden emdiği süte ihanet eden, milletin üzerinde alçak uçuş yaparak millete alçakça saldıran FETÖ’ye karşı Çanakkale ruhuyla bir araya gelerek göğsünü mermilere siper etmiş, hainlere ve destekçilerine büyük bir ders vermiştir. Ancak, fitne, kaos ve iç karışıklık çıkarmak isteyen hainler, plan ve saldırı girişimlerinden vazgeçmiş değiller. Mücadelemizi sabır ve kararlılıkla, her dem uyanık kalarak sürdürmemiz gerekmektedir.

İnanmışlığın, adanmışlığın zirvesi olan Çanakkale’yi ölümsüzleştiren bu ruha bugün her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Bizi ‘Büyük Türkiye’ ve ‘Adil bir dünya’  idealine taşıyacak olan bu ruhtur.

Eğitim-Bir-Sen olarak, teslimiyeti zillet sayan yüce bir ruhla, kıyameti andıran bir savaşta mütecaviz, işgalci düşmana geçit vermeyen, yaşadığımız hayatı ve ülkeyi canları pahasına bize armağan eden şehitlerimizi bir defa daha rahmetle ve minnetle anıyoruz.

 

 

 

Başkan Coşkun’dan 18 Mart Mesajı

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MÜSAİD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; “Çanakkale'de geleceği kazandık” dedi.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yaşar Coşkun; 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Mesajında; “Çanakkale'de geleceği kazandık” diyen Coşkun şunları söyledi: “Çanakkale Zaferi, tarihimizde aziz milletimizin bir asır önce kazandığı büyük zaferlerden ve kahramanlıklardan biridir. Bu zaferle, vatan toprağını elinden almak ve tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı bir arada olan bir milletin azmiyle, inancıyla, canı pahasına ortaya koyduğu destansı bir mücadeleyle yeni bir tarih yazılmıştır. Şanlı ecdadımız Çanakkale’de düşmanına karşı sergilemiş olduğu tavırla insan olmanın, insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, tüm dünyaya göstermiştir. Bizler aslında Çanakkale'de geleceğimizi kazandık. Kurtuluş Savaşı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımları Çanakkale’de atıldı. Eğer Çanakkale Zaferi olmasaydı, bugün bu topraklarda var olan bir millet olamayacaktık. Onun için Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde devam ettirmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün de önemli kaynaklarından biri olarak görmemiz gerekir. Yüz yıl önce milletimizin istikbaline kast edenlere karşı atalarımızın göstermiş olduğu birlik ve beraberliği, günümüzde evlatlarımızın geleceğini ve milletimizin birliğini hedef alan alçak terör saldırılarına karşı da göstermekteyiz. Milletimizin birlik beraberliği baki olduğu sürece dün amacına ulaşamayanlar, bugün ve gelecekte de ulaşamayacaktır. Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümünü kutlar, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum.” 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER