banner28

'İŞKUR Karasu'da Meslek Tanıtım Semineri Düzenledi'

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü’nün ‘Mesleki Tanıtım Günleri’ projesi kapsamında Karasu İmam Hatip Ortaokulu 7. ve 8.sınıf öğrencilerine yönelik bir meslek tanıtım semineri düzenlendi. Öğrenciler, meslek sahibi konuşmacıları sorularıyla adeta terletti.                       

'İŞKUR Karasu'da Meslek Tanıtım Semineri Düzenledi'
banner3

İŞKUR tarafından düzenlenen ‘Mesleki Tanıtım Günleri’ semineri, 11 Mayıs Perşembe günü Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu konferans salonunda gerçekleşti. Sunumunu Sakarya İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Erdal Kızılkaya’nın  yaptığı seminerde, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Sancaktar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, Sakarya İŞKUR Müdür Yardımcısı Mustafa Erdoğan, Eczacı Lütfiye Altuntaş, İnşaat Mühendisi Mehmet Hocaoğlu, Harita Mühendisi Ahmet Vejdi Tuğral, Avukat Tacettin Düzgün, Doktor Rukiye Saka ve Jeoloji Yüksek Mühendisi Pınar Emanet, öğrencilere mesleklerini tanıttı. Meslek sahibi konuşmacılar, konuşmalarının sonunda öğrencilerin sorularını itinayla yanıtladı.

Öğrencilerin, gönül verecekleri mesleklerden çok, para kazandıracak mesleklerle ilgili sordukları sorular dikkat çekti. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, yaptığı konuşmada; “Çok para kazanmak, sandığınız gibi sizlere mutluluk vermez. Meslek seçmek, hayat seçmek demektir. Gönül verdiğiniz işi yapmak sizleri mutlu eder. Hangi mesleği yaparsanız yapın, gönül verdiğiniz işi de yapmayı ihmal etmeyin” dedi.

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Sancaktar, yaptığı konuşmada kendisinin de tarih öğretmeni olduğunu belirtti. Sancaktar; “Hızlı düşünen ve hızlı karar veren Türkiye’nin geleceğine güzel katkılar yapacaktır. Mesleğiniz ne olursa olsun, önce ülkeniz için çalışmayı hedeflemelisiniz. Eğitimci olana kadar birkaç meslek sahibi olmayı düşündüm. Eğitimcilik hayatım boyunca çalışmayı ve mücadeleyi bırakmadım. İşimi severek yaptım. Bunun da gururunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.

Konferans salonunu dolduran öğrenciler ve veliler, meslek sahibi konuşmacıların kendi meslekleriyle ilgili verdiği bilgileri dikkatle dinledi ve konuşmaların sonunda kendilerine sorular yöneltti. Karasu İmam hatip Ortaokulu öğrencilerinin, meslekleri tanımak adına sordukları soruları itinayla yanıtlayan konuşmacılara, konuşmalarının sonunda birer plaket taktim edildi. Öğrencilerin, seminere yoğun ilgi göstermesi de gözlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER