İsimsiz Mektuplar

Unutulmaya yüz tutmuş mektup geleneğimizin yeni nesle aktarılmasını hedefleyen ‘İsimsiz Mektuplar’ projesi İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Rabia Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kadın Ve Aile Koordinatörlüğü mensupları arasında gerçekleştirildi.

İsimsiz Mektuplar
banner3

Aynı zamanda gençlerin kendini ifade etme ve yazma yeteneğinin geliştirilmesini de amaç edinen proje yaklaşık üç aydır düzenli olarak devam etmekte idi. Bu süre zarfında hiç tanımadıkları ablalarıyla mektuplaşan liseli öğrenciler mektuplarını her hafta özenerek ve heyecanla yazdılar.

Tarafların gizli tutularak, önyargısız bir şekilde iletişimi amaçlayan projenin sonunda 26.12.2015 Cumartesi günü İYC Rabia Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdunda Kahvaltı programı hazırlanarak öğrenciler ve ablarının tanışması sağlandı.

Kahvaltının ardından herkes kendi mektup arkadaşıyla bir gününü birlikte geçirmek üzere yurttan ayrıldı.

İçerisinde; kütüphanede kitap okuma, camide bir vakit namaz, öğle yemeği, oyunlar, müze ve sergi gezisi, Sakarya Üniversitesi kampüsü ve ilahiyat fakültesi ziyareti ve daha bir çok sosyal aktivitenin yer aldığı günün kapanışı kampüs camiinde ikindi namazının ardından ‘Dindar Nesil’ konulu İslam’a Bakış Dersi ile yapıldı.

Yurda döndüklerinde heyecandan yerinde duramayan öğrenciler, mektuplaşmanın çok keyifli olduğunu, sosyal medya da böyle bir sıcaklığın asla bulunmadığını belirterek teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER