banner28

İŞİ TOHUMDAN BAŞLATMAK GEREK!

MHP Adapazarı İlçe başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleriyle Süt Üreticileri Birliği Başkanı MahitTınmaz’ı ziyaret ederek, belediye bünyesinde kurulması için öneri sundukları Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonu için destek talep etti. Başkan Tınmaz tarım üzerine yapılacak her türlü hizmete destek vereceklerini söyledi.

İŞİ TOHUMDAN BAŞLATMAK GEREK!
banner3

Süt üreticilerinin sorunlarınında konuşulduğu görüşmede, başkan Tınmaz yem fiyatlarının çok artığını, süt fiyatlarının bunu dengeleyecek seviyelere çıkmadığı için hayvanların kesime gönderildiğini bu sebeple de süt üretiminin günden güne azalmaya devam ettiğini ifade etti.

1 güğüm süt ile 1 çuval yem alabilmemiz lazım diye basit olarak bir hesap ortaya koyan başkan Tınmaz şu an bu rakamın çok altındayız dedi.

Başkan Tınmaz Sıfır faizli kredi verilmesini fırsat bilip sektöre giren ve işe yabancı olan kişilerin batması ile, piyasada hayvan bolluğunun da oluştuğu, hayvan ithalatının da yapılması ile et fiyatlarınınmaliyetlerin altına düşerek üreticileri zor durumda bıraktığını ifade etti.

Görüşmede Süt ve hayvan üreticileri ile ilgili ilçemiz bazında her türlü desteği vermek, sektöre ait sıkıntıları gerek belediye meclisinde gerek Grupbaşkan vekilimizin desteği ile TBMM’de dile getireceklerini ifade eden MHP ilçe başkanı, sektörün hayrına olan işlerin ve projelerin destekçisi olacaklarını söyledi.

İki başkan lisanslı hayvan ve süt üreticiliğikonusunda ve işi tohumdan başlatarakdışarıdan gelecek tohum ve besi yeminin önünü keserek maliyetlerin düşürülmesi hususunda atılacak adımların sektörün geleceği açısından yapılabilecek önemli adımlar olduğu hususunda hem fikir oldular.

Bu başlıkların hayata geçirilmesi için Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonu’nun öncülüğünde çalışmalar yapılabileceğini konuştular.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER