banner28

İnsanları Kitaplarla Buluşturan Anlamlı Etkinlik

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kitap Sokağı’nda etkinlikler devam ediyor. Kitap sokağında iftar sonrası Prof. Dr. Mustafa Kara Sakaryalı okurları ile buluştu. Kara; “İnsanları kitaplarla buluşturan, şehrin kültür dünyasını açan bu anlamlı etkinlik birçok şehirde yok” dedi.

İnsanları Kitaplarla Buluşturan Anlamlı Etkinlik
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kitap Sokağı’nda etkinlikler devam ediyor. Kitap Sokağı’nda gerçekleştirilen etkinlikte iftar sonrası Prof. Dr. Mustafa Kara Sakaryalı okurları ile buluştu. Etkinlik Sedat Anar’ın müzik ziyafeti ile sonlandı.

 

Tebrik etmek lazım

Prof. Dr. Mustafa Kara, “Yerel yönetimlerin görevlerinden bir tanesi de kültürel faaliyetlerdir. Başta şehrin kültürel değerleri olmak üzere şehrin tarihi dokusuna uygun yayınlar ve toplantılar yapması gerekiyor. Bu belediyelerin tabii vazifesidir. Dolayısıyla her şehrin bu faaliyetleri kendi imkânları ölçüsünde yapmalıdır. Kitap sokağı çok güzel bir faaliyet olmuş. İnsanlarla kitaplarla buluşturan, şehrin kültür dünyasını açan bu anlamlı etkinlik birçok şehirde yok. Bu konuda Sakarya’yı tebrik etmek lazım” dedi.

 

Kitaplarla diyalog kalitesi

Kara, “Gençlerle gönül gönüle kitabının sonunda mini kütüphane diye bir bölüm var. O bölümde gençlerin genel kültür anlamında okuması gereken kitapların dökümünü yaptım. Tabii ki oradaki kitaplardan herkes zevk almayabilir. Bunu da biraz kişilerin micazları tayin ediyor. Dolayısıyla gençleri büyüklerin takip etmesi lazım ve zevk alabildikleri kitapları bulup onları o kitaplarla buluşturması gerekiyor. Yoksa bir kitap listesi vermek meseleyi çözmüyor. Kitap okuduktan sonra o kitaptan zevk alıp almadığı konusunun üzerinde durmalıyız. Bu anlamda kitap listesinden çok okuduğumuz kitaplarla diyalog kalitesine bakmalıyız” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER