banner28

İlk Şenlik Karaman'da Yapıldı

Adapazarı Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde her yıl düzenlediği “Mahallemde Şenlik Var” adlı programın ilki Karaman Mahallesi’nde yapıldı.

İlk Şenlik Karaman'da Yapıldı
banner3

Adapazarı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Ramazan şenlikleri bu yılda devam ediyor. Ailelerin ve özellikle çocukların yoğun ilgi gösterdiği şenlikler Karaman Mahallesi’nden başladı.

Ailelerin ve özellikle çocukların yoğun katılım gösterdiği şenlikte Ramazan gecelerinin olmazsa olması Hacivat Karagöz gösterisi ve Aşuk ile Maşuk gösterisi de çocukların ilgi odağı oldu. Çocuklar için hazırlanan şişme oyun parklarında gönüllerince eğlenen çocuklara Adapazarı Belediyesi tarafından Pamuk şekeri, Osmanlı şerbeti ve macun ikram edildi. Büyüklerin de unutulmadığı etkinlikte eşsiz Tasavvuf Müziği dinletisi ve özel olarak seçilen nostaljik müzikler Karaman halkına ayrı bir keyif yaşattı.

Etkinlikler devam edecek

Ramazan ayı etkinliklerinin devamında 7-8 Haziran Çarşamba-Perşembe Çaydanlıkpark ve 13-14 Haziran Salı-Çarşamba Korucuk Mahallesi Vakıfkent Toki İlkokulu bahçesinde devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER