banner28

İl Spor Merkezleri İçin Geri Sayım Başladı

“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganı ile düzenlenecek olan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri için kayıtlar başladı.

İl Spor Merkezleri İçin  Geri Sayım Başladı
banner3

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılışı için geri sayım başladı.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; İl Müdürlüğümüz bünyesinde İl Spor Merkezleri Kapsamında 24 branşta , Engelliler İl Spor Merkezleri kapsamında ise 15 branşta yaz spor kursları açılacaktır. Kayıtlarımız 20 Mayıs 2018-25 Haziran 2018 tarihleri arasında Sakarya Yüzme Havuzundaki kayıt bürosunda (Saat 11:00-19:00 arası) yapılacaktır “ dedi.

Özsoy ; “İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezlerinde 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlere sporu sevdirerek , onları spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak, toplumda spor kültürü oluşturmak ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Spor Merkezlerimizin açılışını ise ; 29 Haziran 2019 tarihinde Atatürk Spor Salonunda yapacağız. Tüm çocuk ve gençlerimizi , spor kurslarımıza katılmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

İl Spor Merkezleri Branşlar

Atıcılık-Avcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Eskrim, Futbol, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Kürek, Masa Tenisi, Taekwondo, Tenis, Triatlon, Voleybol, Wushu, Yüzme (Ücretli)

Engelliler İl Spor Merkezleri

Atletizm , Bocce, Halter, Okçuluk, Masa Tenisi, Yüzme (Bedensel Engelliler)

Güreş , Karate, Taekwondo (İşitme Engelliler)

Atletizm , Judo, Yüzme (Görme Engelliler)

Atletizm, Cimnastik , Masa Tenisi (Özel Sporcular)

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER