banner28

İki Yeni Hastane İçin Proje Çalışması Başladı

Pamukova ve Ferizli Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binaları için Sağlık Bakanlığı’ndan gelen ekip incelemelerde bulundu. Yeni hastanelerin proje çalışmalarının iki ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

İki Yeni Hastane İçin Proje Çalışması Başladı
banner3

Pamukova İlçe Devlet Hastanesi ile Ferizli İlçe Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binalarının yapımına yönelik proje çalışmaları başladı. Sağlık Bakanlığı’ndan gelen ekip hastanelerin yapılacağı arazilerde incelemelerde bulundu. Pamukova İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şefak Beşler ve hastane yönetiminden bilgi alan ekibe Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem ile İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Serdar Değirmenci’de eşlik etti. Arazi incelemesinin ardından heyet Ferizli’ye hareket etti.

Ferizli Çalıbayır mevkiinde yaklaşık 30 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan 20 yataklı hastane için ayrılan arazisinde incelemelerde bulunuldu. İncelemelere Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile Ferizli ilce Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Muhammet Durmaz’da katıldı. İnceleme sonrası değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Soğuk “Hastane projesinin iki ay içerisinde teslim edileceği belirtildi. Projenin Sağlık Bakanlığı’nın 2017 yılı yatırımlarında yer alması için çalışmaların hızla tamamlanmasını arzuluyoruz. Hastanenin temelini en kısa zamanda atarak hedeflediğimiz ilçe olma yolunda bir adım daha atmış olacağız.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER