banner28

İçmesuyu Hattı Tamam Sırada Tesis Var

Sapanca’ya bağlı 12 mahalleyi kapsayan içmesuyu projesinde çalışmaların sona geldiğini açıklayan Başkan Toçoğlu, “12 mahallemizi yakından ilgilendiren 80 kilometrelik hattın 74 kilometrelik kısmı tamamlandı. Artık hattın sonuna geldik. Proje kapsamında ayrıca 2 içmesuyu deposunu ilçemize kazandıracağız” dedi. Toçoğlu ayrıca Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi projesi için kısa süre içerisinde ihaleye çıkacaklarını müjdeledi.

İçmesuyu Hattı Tamam Sırada Tesis Var
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Muhtelif Yerler İçmesuyu Projesi çalışmalarında gelinen son noktayı açıkladı. Bölgedeki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Toçoğlu, Sapanca’da hayata geçirilen proje kapsamında ilçeye bağlı 12 mahalle için 80 kilometrelik içmesuyu hattı oluşturulduğunu kaydetti. Toçoğlu proje kapsamında ayrıca 2 içmesuyu deposunun da ilçeye kazandırıldığını aktardı.

 

80 Kilometrelik İçmesuyu Hattı

Başkan Toçoğlu şu açıklamalarda bulundu; “Akçay, Balkaya, Memnuniye, İlmiye, Uzunkum, Ünlüce, Kuruçeşme, Hacımercan, Şükriye, Dibektaş, Nailiye, ve Fevziye Mahalleleri için 80 kilometre hat ve iki içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 80 kilometrelik içmesuyu hattının 74 kilometrelik kısmı tamamlandı. Artık hattın sonuna geldik. İnşallah kısa süre içerisinde bölgedeki çalışmalarımızı tamamlayacağız.”

 

Akçay Barajı İle Entegre Olacak

“Yaklaşık 6 milyonluk projemizle Sapanca’ya bağlı ve yüksek bölgelerde kalan mahallelerimizin içmesuyu geleceğini garanti altına alacağız. Projemizin tamamlanmasıyla yağışlı havalarda bölgenin içmesuyunda bulanıklık sorunu yaşanmayacak. 12 mahallemize daha bol ve sağlıklı içmesuyu ulaştıracağız. Projemiz aynı zamanda Pamukova Eskiyayla havzasında devam eden Akçay Barajı Projemizle de entegre olacak.”

 

Sapanca’ya Müjde

 “Sapanca için yeni bir müjdemiz daha var. Hatırlanacağı üzere daha önce Muradiye, Hacımercan ve Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesislerini devreye almıştık. Şimdi bu projelere bir yenisini daha ekliyoruz. En ileri teknolojiye sahip olacak Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisinin kısa süre içerisinde ihalesine çıkacağız. Bu kapsamda Sapanca’ya bir içmesuyu arıtma tesisi daha kazandırmış olacağız. Bölgedeki çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Sapanca içmesuyunda uzun yıllar sorun yaşanmayacak.”

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER