banner28

Her Zaman Su'dan Tarafız

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle yayınladığı kutlama mesajında, mevcut su kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasının tüm bireylerin önemli bir sorumluğu olduğunu belirtti.

Her Zaman Su'dan Tarafız
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle açıklamalarda bulundu. Rüstem Keleş, "Hayatın özü olan su ve suyun varlığı yeryüzündeki en değerli ve vazgeçilmez kıymetlerimizin başında gelmektedir. Küresel dünyada her geçen gün artan nüfus ve sanayileşme suyun önemini daha da arttırmaktadır. Tüm bu gelişmeler dikkate alındığında geçmişten aldığımız ortak mirasımız suyu, gelecek nesillere en sağlıklı şekilde aktarmak da bizim ve tüm insanlığın temel sorumlulukları arasındadır" ifadelerini kullandı.

 

Şehrimiz için ilkleri gerçekleştiriyoruz

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, "Kurum olarak suya hizmet etmenin tüm canlılara hizmet etmek olduğunun bilinciyle çağın gerekliliklerine uygun bir şekilde en ileri teknolojileri kullanarak su kaynaklarını korumak, suyun kontrolünü etkin bir şekille sağlamak ve su kültürünün gelişmesine katkı sağlamak noktasındaki sorumluluklarımızın farkındayız. Bu kapsamda ülkemizde ilkleri gerçekleştirerek uzun vadeli gelecek öngörüleriyle önemli yatırımları şehrimize kazandırıyoruz. Sudan tarafız ve çalışmalarımızı bu anlayışla sürdürüyoruz. Bir taraftan sahip olduğumuz mevcut kaynakları gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak için çalışırken bir taraftan da şehrimiz için alternatif kaynaklar oluşturuyoruz. Sakarya'nın dört bir tarafını su kaynakları ile çevreliyoruz" dedi.

 

Geleceğimizi korumalıyız

Keleş, "Mevcut su kaynaklarını korurken aynı zamanda yeni hatlar ve arıtma tesisleri ile su kullanımını daha verimli hale getiriyoruz. SASKİ olarak su kaynaklarımızın korunması ve gelecek nesillere aktarılması için taşıdığımız sorumluluğun bilincindeyiz. Sadece kurumlar tarafından yapılan çalışmaların da yeterli olmayacağının farkındayız. Her bir bireyin en temel ihtiyacı ve hayati önemde olan suyun korunmasına yönelik çaba sarf etmesi gerekmektedir. Bu noktada da vatandaşlarımızı su kullanımı konusunda daha da bilinçlendirmek adına eğitim programlarımızı da sürdürüyoruz. Bu noktada su kaynaklarını korumak ve suyu verimli kullanmak önceliklerimiz arasında her zaman önemli bir yere sahip olmalıdır. Bu kapsamda 22 Mart Dünya Su Günü’nün su kaynaklarının kullanımı ve korunması için daha bilinçli adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER