banner28

Hendek'te Gaffar Okkan Anıldı

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, ölümünün 15. yıl dönümünde Hendek’te mezarı başında anıldı. Yoğun kar yağışına rağmen törene yoğun katılım oldu.

Hendek'te Gaffar Okkan Anıldı
banner3

Diyarbakır Emniyet Müdürü iken uğradığı saldırı sonucu 5 polis memuruyla birlikte şehit edilen Ali Gaffar Okkan için Hendek’te mezarı başında anma töreni düzenlendi.
Törene, eski Diyarbakır şimdi Merkez Valisi Cemil Serhatlı, Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Gaffar Okkan'ın eşi Zerrin, kızı Sezin, ablası Sebahat Arslan ve Gülsüm Özgen, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın özgeçmişi okundu.

Hendek Diyarbakır gönül köprüsü

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü bir konuşma yaparak “ Şehidimiz Ali Gaffar Okkan, Diyarbakır’daki kısa görev süresinde güzel izlenimler bırakmıştır. Hendek ve Diyarbakır arasında gönül köprüsü Ali Gaffar Okkan sayesinde kurulmuştur. Şehadetinden sonra Diyarbakır halkı çocuklarına Ali Gaffar Okkan ismini vermişlerdir. İnşallah birdaha böyle acılar yaşamayız. Ali Gaffar Okkan Müdürümüz ve kendisi ile şehit olan arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor aileleri ve yakınlarına sabır diliyorum “ Dedi.

Diyarbakır’da  yüzlerce çocuk Ali Gaffar Okkan ismini taşıyor

Kaymakam İdris Akbıyık da konuşmasında “ Şehidimiz Ali Gaffar Okkan çalıştığı dönemde Diyarbakırlıların sevgilisi haline gelmiş yöre halkıyla bütünleşmiştir. Diyarbakır halkı ile adeta bir köprü olmuş, genç yaşlı demeden herkesin gönlüne girmiştir. Diyarbakır’da bugün yüzlerce çocuk Ali Gaffar Okkan ismini taşıyor. Ali Gaffar Okkan ölmemiştir Diyarbakırlıların, Hendeklilerin ve tüm Türkiye’nin gönlünde taht kurmuş ve yaşamaktadır. Ali Gaffar Okkan’a, onunla şehit olan arkadaşlarına ve vatanın her köşesinde gözünü kırpmadan bu vatan için canını veren polis, asker ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum “ Dedi.  

Halkla bütünleşerek mümtaz hizmetlerde bulunmuştur

Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı da “ Şehit Emniyet Müdürümüz sadece Hendek için bir değer değil, ülkemizin mümtaz şahsiyetlerinden birisidir. Rahmetli müdürümüz Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliği için görev yaptığı yerlerde cansiperane çalışarak, halkla bütünleşerek mümtaz hizmetlerde bulunmuştur. Şehit Emniyet müdürümüzü ve beraber şehit olduğu arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ailelerine sabır diliyorum “ Dedi.

Konuşmaların ardından mezarı başında Kur-an-ı Kerim okunup, ilçe Müftüsü Abdurrahman Şahin yaptığı dua ile tören sona erdi.  

 

Yapılan duanın ardından, protokol üyeleri, Eşi Zerrin, Kızı Sezin ve ablaları Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın kabrine karanfil bıraktı.

Törenin ardından protokol üyeleri Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın babası merhum Fikri Okkan’a ait ekmek fırınına geçtiler. Ailesi tarafından misafirlere ikramlar yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER