Hendek İçin Yeni Bir Arıtma Tesisi Daha

Hendek ilçesinin içmesuyu altyapısı için iki yeni projeyi daha hayata geçireceklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Hendek’te 16 mahallemize daha kaliteli içmesuyu sağlayacak Hendek Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi Projesi’ni hayata geçiriyoruz. 18 Mayıs Perşembe günü gerçekleştireceğimiz ihale ile Hendek ilçemize yeni bir içmesuyu arıtma tesisi inşa edeceğiz” dedi.

Hendek İçin Yeni Bir Arıtma Tesisi Daha
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Hendek’te 16 mahalleye daha sağlıklı ve bol içmesuyu sağlayacak Hendek Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi Projesi için ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Dr. Rüstem Keleş, “Geçtiğimiz günlerde Hendek ilçesine bağlı 16 mahallemizi kapsayan 7 kilometrelik Hendek Uludere İçmesuyu 1. Kısım İçmesuyu Projesi’nin ihalesini gerçekleştirmiştik. Şimdi de 16 mahallemize daha kaliteli içmesuyu sağlayacak Hendek Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi Projesini hayata geçiriyoruz. 18 Mayıs Perşembe günü gerçekleştireceğimiz ihale ile Hendek ilçemize yeni bir içmesuyu arıtma tesisi daha inşa edeceğiz” diye konuştu.

 

16 mahalleye iki proje

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu anlamında çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Hendek Uludere bölgesinde de hayata geçireceğimiz iki önemli proje kapsamında 7 kilometre içmesuyu hattı ve bir adet içmesuyu deposu inşa edeceğiz. Bir diğer proje ile de bölgeye yeni bir içmesuyu arıtma tesisi de kazandıracağız. Hendek ilçemize bağlı İkbaliye, Yeniköy, Kalayık, Hüseyinşeyh, Yukarıhüseyinşeyh, Hicriye, Muradiye, Güldibi, Bıçkıatik, Eskibıçkı, Esentepe, Akçayır, Hacimbey, Beylice, Çukurhan ve Pınarlı Mahallerinde oturan vatandaşlarımızın musluklarına daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştıracağız. Hendek Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisimizin ihalesini 18 Mayıs Perşembe günü gerçekleştireceğiz. İki projede de hızlı bir şekilde çalışmalara başlayarak içmesuyu anlamında bölge için önemli bir garanti oluşturacağız. Hemşerilerimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER