Haydi Çocuklar Camiye Projesi Ödül Töreni İle Sona Erdi

Türkiye genelinde, Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından organize edilen  ve ilde de proje ortağı Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği  ile Sakarya İl Müftülüğü işbirliğince yürütülen projenin ödül töreni 03 Şubat 2019 Pazar günü Adapazarı Orhangazi  Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapıldı.

Haydi Çocuklar Camiye Projesi Ödül Töreni İle Sona Erdi
banner3

6-13 yaş arası erkek çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerini sağlamak amacı ile başlatılan ve proje ortağı derneklerin belirlediği Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı cami ve mescitlerde, 200’den fazla  cami ve 2300’den fazla çocuğun katılımı ile uygulandı.

 

“Haydi Çocuklar Camiye Projesi” 21 Ocak 2019 Pazartesi günü sabah namazı ile başlayıp, 31 Ocak 2019 Perşembe günü yatsı namazı ile sona erecek şekilde düzendi. Toplamda 11 gün süren projede 6-13 yaş arası çocuklar 3 farklı kategoride yarıştılar. Çocuklar her namaz vaktinde camide cemaatle namaz kılarak ve kendi kategorilerindeki sureleri ezberleyerek puan kazandılar. Proje sonunda en çok puan kazanan ilk 3 kişiye ve ilçelerde birinci olan çocuklara ödülleri verildi. 

 

Ödül töreninde konuşma yapan Sakarya müftüsü Sayın İhsan AÇIK, çok güzel ve çocuklar için önemli bir proje olduğunu belirtti. Projeyi düzenleyen, Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneğine, Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübüne, müftülük görevlilerine, yarışamaya katılan çocuklara ve emeği geçen herkese teşekkürler ederek konuşmalarını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER