banner28

Hastalıkları Sebebiyle Çalışamayan Vatandaş Yardım Bekliyor

Sakarya’da tek başına yaşayan ve yüzde 40 engeli bulunan Yıldıray Kanyılmaz, şeker hastalığı ve dizinde bulunan platin sebebiyle çalışmakta zorluk çekiyor. Devletin verdiği engelli ücretinin ilaç masraflarını karşıladığını ifade eden Kanyılmaz, geçim sıkıntısı yaşadığını belirterek, hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi.

Hastalıkları Sebebiyle Çalışamayan Vatandaş Yardım Bekliyor
banner3

Adapazarı ilçesi Hızırtepe Mahallesi’nde kirada tek başına yaşayan ve KOAH hastalığı sebebiyle yüzde 40 engeli bulunan 43 yaşındaki Yıldıray Kanyılmaz, yanında taşıdığı solunum cihazı ile sokak sokak gezip, mendil satarak para kazanmaya çalışıyor.
Tip 2 şeker hastalığına yakalanan ve 2 yıl önce iki bacağından da geçirdiği menüsküs ameliyatı sonrası sağ bacağına platin takılan Kanyılmaz, devletten 3 ayda bir aldığı engelli ücretinin ancak ilaç masraflarına yettiğini belirterek, “Gücüm varken çok çalıştım ama artık gücüm kalmadı. Hastalıklarım belli, her yerim ilaç kaynıyor. Zor durumdayım ve yardıma mecburum. Ayağımdaki vidalardan dolayı yürüyemiyorum” dedi.


Gücünün yettiğince giderlerini karşılayabilmek için sokaklarda mendil sattığını ifade eden Kanyılmaz, “Şeker hastalığım sebebiyle çok çabuk yoruluyorum. Bacağımda bulunan vidalarda yürümemi engelliyor. Devletin 3 ayda bir verdiği engelli aylığından başka bir gelirim yok. Tek başına bir odada yaşıyorum, gelip görsünler. Dayanacak gücüm kalmadı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER