banner28

Hasan Hoca'nın Melekleri ile Vur Patlasın Çal Oynasın Görüntüler Büyük Tepki Çekti

Akyazı Belediyesinin organizasyonunda yer aldığı Akyazı Acelle yaylasında her yıl düzenlenen Yayla şenliklerindeki ‘vur patlasın, çal oynasın’ görüntüler büyük tepki çekti.

Hasan Hoca'nın Melekleri ile Vur Patlasın Çal Oynasın Görüntüler Büyük Tepki Çekti
banner3

Hasan Hoca’nın Melekleri

Her yıl Acelle yaylasında düzenlenen Yayla şenliklerinde bu yıl Vur Patlasın Çal Oynasın bir görüntü hakimdi.

Ülke’nin içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında Akyazı gibi muhafazakar ve milliyetçi bir ruh  taşıyan bir ilçe de böyle bir organizasyona izin verilmesi vatandaşların tepkisini çekti.

Konu ile ilgili Akyazı yerel medyasını arayan çok sayıda vatandaş şikayetini dile getirirken “Bu görüntüler Akyazı’ya ve Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’a yakışmadı” dediler.

Vatandaşlar “ Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve tüm Türkiye'yi yasa boğan terör saldırısı nedeniyle belediyelerimizin tüm müzik etkinlikleri, konser, festival, şölen ve eğlence programlarının iptal edilmesi ve gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmekteyken ve bu konuda bir de karar alınmışken Akyazı Belediyesi bu organizasyona nasıl izin veriyor anlamak mümkün değil.”  Şeklinde tepkilerini ortaya koyarken Muhafazakar kişiliği ile bilinen Eğitimci bir başkana bunun yakışmadığını ifade ettiler.

 

Belediye Açıklama Yaptı.

Öte yandan kamuoyunda oluşan tepki sonrasında Akyazı Belediyesi bir açıklama yaparak, Organizasyonun kendileri tarafından yapılmadığını iddia etti.

Belediye Basın bürosundan yapılan açıklamada “AK Parti genel merkezinin kararı ile bu gibi organizasyonlara katılmama kararı aldıkları, ancak ulaşımın rahat sağlanması için yolların kendileri tarafından program öncesinde yapıldığı” belirtildi.

İşte Belediyeden yapılan o açıklama;

 

24-25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde gerçekleşen ve bu yıl 27 nci Acelle Yayla Şenlikleri için hazırlıklar, Hanyatak Köyü Güzelleştirme Derneğince Mayıs-Haziran 2015 aylarında başlanmıştır.

Bu süre zarfında Belediyemizden talep edilen yaylaya ulaşım yolları düzenleme ve asfalt çalışmaları, yaylada ikamet eden ve yaklaşık 500 haneden oluşan Hanyatak, Taşyatak ve Boztepe obaları sakinleri için yayla içi köprü, menfez ve yol düzenleme işlemleri Belediyemiz Fen İşleri ekiplerince yapılmıştır.

Şanlıurfa, Diyarbakır ve diğer bölgelerdeki menfur saldırılardan dolayı Milletçe yaşanan derin üzüntü dolayısıyla, Ak Parti Genel Merkezinden yayınlanan 21 Temmuz 2015 tarihli yazı gereğince ve vicdanen, daha önce hazırlıkları tamamlanan programa Başkanlığımızca katılmama kararı alınmıştır.

Bu minvalde, Belediye ile ilgili program afişleri derhal indirilmiş ve programa katılmama kararı da programı düzenleyen Hanyatak Köyü Güzelleştirme Derneği ve yönetimine bildirilmiştir. Böylelikle programın icra günlerinde Belediyemiz temsil edilmemiştir.  Öte yandan; programın iptali ile ilgili Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı ve Belediye Başkanlığı olarak Derneğe tavsiyede bulunulmuştur. Ancak Dernek tarafından program iptal edilmemiştir.

Türkiye’miz ve Milletimiz çok önemli bir süreçten geçmektedir. Bunu en iyi hisseden ve derinden yaşayanlardanız. Bu açıdan bakıldığında bu konu ile ilgili Başkanlığımız tarafından çok hassas davranılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 06:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER