banner28

 ' Halep-Suriye' Yardım Kampanyası Sahiplerine Kavuşacak

Orman Mühendisleri Odası Sakarya Şube Başkanlığı ve Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası(TOÇ BİR-SEN) Sakarya Şubesi ile birlikte yürütülen “ Halep-Suriye” yardım kampanyasında toplanan yardımlar Türk Kızılayı Sakarya Şubesi’ne teslim edildi.

 ' Halep-Suriye' Yardım Kampanyası Sahiplerine Kavuşacak
banner3

​Teslim törenine Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, Sakarya GTHB İl Müdürü Mehmet Erdemir, Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İşgüzar, Türk Kızılayı Sakarya Şubesi Başkanı Zahit Tiryaki ve yönetim kurulu üyeleri, Türk Kızılayı Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Yasin Arap ve yönetimi, Orman Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi ile TOÇ BİR-SEN Sakarya Şube Başkanı Ahmet Akbulut ve TOÇ-BİR-SEN yönetim kurulu üyeleri ve Orman Bölge Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Sakarya Şube personeli katıldı.

Konuşma yapan Türk Kızılayı Sakarya Şubesi Başkanı Zahit Tiryaki; “Türk Kızılayı olarak yaptığımız yardımlarda din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın mazlumun, mağdurun her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Biz bir sadaka verdiğimiz zaman ‘başımızın gözümüzün sadakası olsun’ deriz. Diyorum ki Türkiye olarak yaptığımız bu yardımlar başımızın gözümüzün sadakası oldu ki 15 Temmuz’daki menfur saldırıyı atlattı ülkemiz. Ben bu kampanyaya destek veren herkese buradan tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

İdlib’teki Türk Kızılayı kampından yeni dönen Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İşgüzar; “ Türk Kızılayı olarak yardımlarınızı en hassas bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz bu konu da kalbinizi ferah tutun. Nakdi yardımları ayni yardımlardan daha öncelikli tutuyoruz çünkü o bölgelerden hem daha ucuza ihtiyaçları karşılıyoruz hem de devletimizin bize sağladığı ‘ihraç kaydıyla çıkış’ ile buradan yaptığınız her nakdi yardım orada Türk Kızılayı ile yaklaşık iki katı saha yardımı olarak gerçekleşiyor. Ben şunu da söylemek istiyorum; Türk milletinin orada milyonlarca çocuğu var, bu anasız babasız çocuklar hepimizi anneleri babaları gibi görüyorlar, ne kadar gururlansak azdır. Bu yüzden burada yaptığınız yardım çok değerli ve çok önemli. 148 yıllık bu koca çınar olan bu Milli Kuruluş nasıl bu günlere gelmişse biz de o hassasiyetle çalışıyoruz. Biz bütün yurtdışı çalışmalarımızı yaparken Dışişleri Bakanlığımız, MİT, AFAD, TOKİ ile birlikte çalışıyoruz. Devletimiz her zaman yanımızda. Bu hassas zamanda yaptığınız yardımdan dolayı Türk Kızılayı adına hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER