banner28

HAK-İŞ ve MÜSİAD Sakarya da 300 Üyesine İş Yaşamı ve Becerileri Eğitimi Veriyor

HAK-İŞ ve MÜSİAD, ÇSGB tarafından yönetilen ve AB tarafından finansmanı sağlanan “İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması” Teknik Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilen İş Yaşamı Becerileri Eğitimleri ile 17-19 Ocak 2017 tarihlerinde Sakarya’da 300’ü aşkın işçi ve işverenle buluşuyor.

 HAK-İŞ ve MÜSİAD Sakarya da 300 Üyesine İş Yaşamı ve Becerileri Eğitimi Veriyor
banner3

Programın ilk günü olan 17 Ocak 2017 Salı günü eğitimlere AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Zeynep Aydemir Koyuncu, Proje Faydalanıcıları HAK-İŞ’in Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız ve MÜSİAD’ın Genel Sekreter Yardımcısı Erdem Dokur, Proje Takım Lideri Michael Heathcote da katılarak birer açılış konuşması yapacaklar.  HAK-İŞ İl Temsilciliği’nin ve MÜSİAD Şube Başkanlığı’nın destekleri ile düzenlenen programa HAK-İŞ Sakarya İl Başkanı Mesut Gökdemir ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun da üç gün boyunca ev sahipliği yapacaklar. Program kapsamında katılımcılara altı farklı alanda eğitimler verilecek.

Türkiye’nin en büyük işçi sendikası konfederasyonlarından HAK-İŞ ve öncü işveren örgütlerinden MÜSİAD’ın ortak faydalanıcısı olduğu Avrupa Birliği'ne Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Bileşeni kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yönetiminde yürütülen, “İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması” Teknik Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilecek eğitim serilerinden ilki olan İş Yaşamı Becerileri on ilden sonra Sakarya’da. 17-19 Ocak 2017 tarihleri arasında 300’ü aşkın HAK-İŞ ve MÜSİAD üyesi katılımcıya iş kanunu, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki eğitim, sosyal diyalog, toplu iş sözleşmeleri ve endüstriyel ilişkiler alanlarında eğitimler verilecek. İşçilerin ve işverenlerin ortak katılımı ile gerçekleştirilecek eğitimler aracılığıyla sosyal diyaloğun güçlendirilmesi ve iş dünyasının hızla değişen koşullarında işçi ve işverenlerin uyum yeteneklerinin artırılmasına katkı sağlanması amaçlanıyor.

İş Yaşamı Becerileri Eğitimleri ile 15 ilde 6.500 Katılımcıya Ulaşılması Hedefleniyor

İnsan kaynaklarına daha fazla yatırımla işçi ve işverenlerin ve temsilcilerinin uyum yeteneklerinin artırılması ana hedefiyle yola çıkan ve uygulanmasına 18 Nisan 2016 tarihinde başlanılan proje; eğitim programları aracılığıyla, işçi ve işverenlerin beceri ve birikimlerine katkı sağlayarak hızla değişen iş yaşamı koşullarına uyum sağlama yeteneklerini artırmanın yanı sıra; işçi, işveren, ilgili sivil toplum örgütleri ve kurumlar arasındaki sosyal diyaloğun da güçlendirilmesini amaçlıyor.

20 ay sürecek proje kapsamında İş Yaşamı Becerileri Eğitimleri, Sektörel Uyum Eğitimleri ve İleri Düzey Eğitimler olmak üzere üç eğitim programı yer alıyor. Bu eğitimlerden ilki olan İş Yaşamı Becerileri Eğitimleri kapsamında bugüne kadar Konya, Kayseri, Sivas, Artvin, Trabzon, Antalya, Denizli İstanbul, Bursa ve Kocaeli’de yaklaşık 3.500 kişiye eğitim verildi, proje süresince 15 ilde toplam 6.500’den fazla HAK-İŞ ve MÜSİAD üyesi işçi ve işverene ulaşılması hedefleniyor. Eğitim verilecek iller arasında Sakarya’nın yanı sıra Ankara, Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa da bulunuyor.

Projenin devamında, sürdürülebilirliğinin sağlanması için HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Merkezi’nde kurulacak olan Hayat Boyu Öğrenme Merkezi aracılığı ile proje çıktılarının binlerce işçiye daha eğitimler aracılığıyla ulaştırılması amaçlanıyor. Sosyal diyaloğun güçlendirilmesi amacıyla işçi ve işverenin aynı çatı altında eğitimler aldığı ve birlikte iş yaşamı politikaları geliştirdiği ilk proje olması sebebiyle “İşçi ve İşverenlerin Uyum Yeteneklerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımı ile Artırılması” Teknik Destek Projesi’nin Türkiye için de öncü bir proje olması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER