Hûma Uluslararası Öğrenci Derneği' nin, Ak Parti Kadın ve Gençlik Kolları Ziyareti

Hûma Uluslararası Öğrenci Derneği, Ak Parti Kadın ve Gençlik Kolları ziyaretinde bulundu. Ziyarete Dernek Başkanı Özlem Bağcı, Başkan Vekili Kudret Çimen, yönetim kurulu üyelerinden Zehra Nur Bülbül ve Ayşegül Çelik ile Tunus, Arnavutluk ve Azerbaycan’ dan öğrenciler katıldı.

Hûma Uluslararası Öğrenci Derneği' nin, Ak Parti Kadın ve Gençlik Kolları Ziyareti
banner3

Hûma Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Öğr. Gör. Özlem Bağcı Sakarya Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’ na 15 Temmuz da gösterdiği cesaret ve kadınların organizasyonunda üstlendiği önderlik için teşekkürlerini iletti. Bağcı sözlerine “O gece sadece bizim için değil, tüm mazlum ve masum coğrafyadaki ümmet için önemliydi” diyerek devam etti. Verilen mücadele tüm ümmet için olduğunu vurguladı. 15 Temmuz gecesi dünyanın birçok ülkesinde bulunan Hûma Uluslararası Öğrenci Derneği öğrencilerinden telefon ve mesaj aldığını ve hepsinin sabaha kadar Türkiye için dua ettiğini kendisine belirttiklerini Başkan Hatipoğlu’na iletti. Başkan Vekili Kudret Çimen 15 Temmuz’ un bizim için büyük bir ders olduğunu ve bundan sonra herkesin yaptığı işin en iyisini yapmanın boynumuzun borcu olduğunu ifade etti. Sakarya Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu 15 Temmuz ruhunun korunmasının gerekliliğini ve bunun dünyadaki tüm Müslümanlar için örnek bir mücadele ve dayanışma olduğunu dile getirdi. 

Hûma Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Özlem Bağcı, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir’ e ve Ak Parti Kadın kolları başkanı Zehra Hatipoğlu’ na Hûma Uluslararası Öğrenci Derneği’ ni ve ilimizdeki misafir öğrenci çalışmalarını anlattı. Türkiye’ de en fazla misafir öğrenci nüfusuna sahip illerden birinin Sakarya olduğunu ifade etti. Yönetim kurulu üyelerinden Zehra Nur Bülbül, ilimizdeki misafir öğrencilerinkişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için ücretsiz Türkçe Seminerleri, Kuran-ı Kerim Seminerleri, yabancı dil Seminerleri düzenlediklerini anlattı. Hûma Uluslararası Öğrenci Derneği’nden Ayşegül Çelik dernek olarak misafir bayan öğrencilerimize maddi manevi destek olmak için çabaladıklarını belirtti. BaşkanVekili Kudret Çimen, Sakarya İl Müftülüğü ve Sakarya Üniversitesi ile yapılan ortak protokol sonucunda kampüste misafir bayan öğrencilerimiz ile her hafta perşembe günleri Değerler Eğitimi Akademisi’nin devam ettiğini ifade etti. Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, şehrimize gelen misafir öğrencileri ağırlamak ve donanımlı bir şekilde ülkelerine göndermenin bizlerin üzerine düşen görevlerin en önemlisi olduğuna dikkat çekerek bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER