banner28

GÜNEŞTE TOZ'DAN YAĞMURDA ÇAMURDAN GEÇİLMİYOR!

Serdivan İlçesi Yazlık Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, yaklaşık 2 yıldır tamamlanmayan yol çalışması sebebiyle isyan etti. Yağmur yağdığında yol tamamen suyla kaplandığı için kullanmak mümkün olmazken kuru olduğunda ise toz sebebiyle bölgede yaşayan vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

GÜNEŞTE TOZ'DAN YAĞMURDA ÇAMURDAN GEÇİLMİYOR!
banner3

ÇALIŞMALAR BAŞLAMIYOR

Serdivan İlçesi'nde inşaat alanlarının çoğaldığı ve yeni binaların yapıldığı Yazlık Orta Mahalle'de yaklaşık 2 yıldır gerçekleşmeyen yol yapım çalışması sebebiyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor. SASKİ tarafından alt yapı çalışmalarının bitirilmesi ve ardından asfaltlama çalışmasının yapılması için defalarca yetkililerle görüşen vatandaşlar bir türlü istedikleri sonuca ulaşamazken yolu kullanan taksi dolmuş sürücüleri de 1 yıl önce sıfır olarak aldıkları araçların kısa sürede arıza yaptığını ve bu yol sebebiyle sürekli sorun yaşadıklarını belirtti.

 

YOL ORTASINDA DEMİR!

Öte yandan yol genişletme çalışmaları yapıldığını sırada sökülen elektrik direklerinden kalan demir parçaların yalnızca eğilerek yol ortasında bırakılması sebebiyle tehlike arz etmeye devam ediyor. Bölge halkının araç kullanırken direklerden arta kalan demirlerden ve de oluşan büyükçe çukurlardan adeta slalom yaparcasına ilerlemesi  tehlikeyi artırırken yolu bilmeyen vatandaşların lastiklerinin patlamasına ve ya kaza yapmasına sebep oluyor.

[ilgili-haber=26447]

VATANDAŞ TEPKİLİ! 
Serdivan’ın yeni yerleşim bölgesi olarak kısa süre önce dikkatleri çeken ve yarım milyona vuran daire fiyatları ile gözde haine gelen bölgede ev alan yatırımcılar yolların bu durumunu müteahhitlerin kedilerine söylemediklerini ifade ederek durumdan şikayetçi oluyor.

 

Yıllardır bitirilmeyen alt yapı ve asfalt çalışması sebebi ile evlerine gideren zor anlar yaşadıklarını ifade eden mahalle sakinleri “burada ev alırken yolların bu durumunu düşünememiştik. Şimdi bize bu bölgede inşaatler devam ettiği için yolların yapılmadığını söylüyorlar. Buralar imara açılırken, inşaat ruhsatı verilirken aldıkları paralarla bu yolların yapılması gerekmez mi? Biz bunu çekmek zorunda değiliz. Yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz.” Dediler.

[ilgili-haber=21641]

Yazlık bölgesinde bir türlü gerçekleşmeyen yol çalışmaları sebebiyle Serdivan'ın gözde bölgesi haline geldiği düşünülen Yazlık'ta vatandaşlar evlerini satarak taşınmaya başladı. Öte yandan yeni yapılan evlerin fiyatları da talep olmadığı gerekçesiyle azaltılmaya başlandı.

SON HABER

[ilgili-haber=33439]

 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER