banner28

'Güncel İktisadi Gelişmelerin Kritiği'

Yedirenk  Akademi 2. Dönem yeni konular ile devam ediyor. Güncel İktisadi Gelişmelerin Kritiği’nin yapıldığı Yedirenk Akademi’de Doç Dr Fatih Yardımcıoğlu’nun etkili sunumu beğeni topladı.

'Güncel İktisadi Gelişmelerin Kritiği'
banner3

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı; Dünyadaki ekonomik büyüme ve küçülmeler, dış ticaret hacimleri, yabancı yatırımlar, özelleştirme, turizm, para politikası, rezervler vb konuların ele alındğı ”Güncel İktisadi Gelişmelerin Kritiği” konulu akademimizi Uluslararası Öğrencilerin istifadesine sunduk dedi.

Doç Dr Fatih Yardımcıoğlu, Güncel İktisadi Gelişmelerin Kritiği adlı sunumunda milli gelir, para ve fiyatlar, dış ticaret, işgücü piyasası, iç ve dış borç dersi refah göstergeleri ile kamu mali dengesi konularına değindi.

Yardımcıoğlu, İktisat=Ekonomi: Sınırsız insan ihtiyaçlarını sınırlı kaynaklar/imkanlar ile karşılama çabasıdır. Bilim olarak İktisat=Ekonomi.  Makro ekonomi, bir bütün olarak ekonominin işleyişiyle ilgilenir. Diğer bir ifadeyle, makro ekonomi toplam büyüklükleri.

Mikro ekonomi, Bu bütünü oluşturan birimlerin davranışlarını inceler. Diğer bir ifadeyle, mikro ekonomi birimlerin davranışını inceler şeklinde ifade etti.

Programının sonunda Yedirenk  Akademi Plaketini Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar, Saü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu’na takdim ettiler.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER