Güldibi Kapalı Pazaryeri'ne Görkemli Açılış

Sapanca Belediyesi tarafından, Güldibi Mahallesi Yeni Kapalı Pazaryeri düzenlenen görkemli törenle açıldı.

Güldibi Kapalı Pazaryeri'ne Görkemli Açılış
banner3

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan açılışa, Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar,  AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca Emniyet Müdürü Hakan İzmir, Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede ve Güldibi Muhtarı Hüseyin Serdar, meclis üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda mahalle sakinleri katıldı.

 

330 Bin TL’lik Yatırım

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer; “Sapanca’mızın önemli eksiklerden biri organik ürünlerin satıldığı köy pazarının belirli alanda olmayışıydı. Bu hizmetle, Sapancalı hemşerihlerimiz hem semt pazarından hem organik satış alanından alış verişini yapacaklar. Güldibi Mahallemizde yapılan içinde bulunduğumuz pazar alanı 330 bin tl’ye maal olmuş, 350 m2 alana sahip üzeri kapalı, çevresinde mescit, oturma alanları, çocuk oyun gurupları, fitnes aletleri bulunmakta. Kapalı Pazar alanında halkımız yaz ve kış aylarında halkımızın rahatlıkla alışverişlerini yapacaklar. Pazarın olmadığı günlerde ise cemiyetler için kullanılacak. Yeni Güldibi Kapalı Pazar alanı Sapanca’mıza hayırlı olsun” dedi.

 

İlk günkü heyecanla çalışmaya devam ediyoruz

Göreve gelmeden önce seçim beyannamesinde yer alan organik köy ürünleri satış yerinin açılışı ile Başkan Yılmazer, gerçekleşen projeler ile 51 büyük projeyi hayata geçirmiş oldu. Göreve geldiği ilk günden bugüne bir gün dahi rehavete kapılmadıklarını aktaran Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer; “Ben ve ekibim ilk günden bu güne büyük özveriyle ilk günkü heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Projelerin hayata geçirilmesinde emeği olan ekip arkadaşlarımı teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışta konuşan Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Başkan Yılmazer’in heyecanını gördükçe bizde heyecanlanıyoruz. Sapanca güzel bir ilçe, bu gün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Güldibi Kapalı Pazar Yeri’nin ilçeye hayırlı olmasını diliyor, pazar esnafına bol bereketli kazançlar diliyorum” dedi

Açılış kurdelesi dualar eşliğinde protokol üyelerinin ve misafirlerin katılımıyla kesildi. Açılışın ardında pazar alanı gezildi ve esnafa bereketli bol kazanlar temennisinde bulunuldu.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER