banner28

Görme Engelli Şampiyonlardan Vali'ye Ziyaret

Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonasında dereceye giren Sakarya Görme Engelliler Spor Kulübü sporcularını Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ödüllendirdi.

Görme Engelli Şampiyonlardan Vali'ye Ziyaret
banner3

Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonası 52 sporcunun katılımıyla Sakarya’da gerçekleşti. Sakarya Görme Engelliler Spor Kulübü gerçekleşen yarışmada dereceye girerek Türkiye 2.si olu. Dereceye giren görme engelli sporculara bir ödül de Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’tan geldi.
Sporcuları makamında ağırlayan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı konuşmada, “Başarıların daim olsun. Engellilerin spor yapmak için bahane olmayacağını gösteriyorsunuz. Aldığınız dereceler, gösterdiğiniz başarılar toplumumuzun bütün fertlerine örnek teşkil ediyor. Sizler bütün engelleri aşıp spora alaka göstermeniz, bunun ötesinde önemli dereceler almanız, başarılar kaydetmeniz her türlü taktirin üzerindedir.Hem ferdi hem takım olarak en iyi dereceleri almanızı aynı zamanda Sakarya’mızın adının duyulmasına tanıtılmasına katkı sağlamanızı temenni ediyorum. Sizleri bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.
Sakarya Görme Engelliler Spor Klübü Başkanı ve İl Temsilcisi Aşkın Şentürk katkılarından dolayı Sakarya Valisine teşekkür etti. Program sonunda Vali Hüseyin Avni Coş, dereceye giren sporcuları altın ile ödüllendirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER