banner28

Göl Manzaralı Meydan'da Sona Yaklaşıldı

Serdivan Belediyesi’nin, vizyon projeleri arasında yer alan mahalle meydanlarına bir yenisi daha ekleniyor.

Göl Manzaralı Meydan'da Sona Yaklaşıldı
banner3

Şehrin giriş kapısı Esentepe'deki Mahalle Meydanı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. E-5 güzergahı üzerinde Sakarya Üniversitesi kavşağında, 5 bin m2‘lik alanda devam eden projede sona yaklaşıldı.

 

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşullarının çalışmaları etkilemesine rağmen, projenin öngörülen süreden önce tamamlanacağı bildirildi. Altyapı ve baskı beton çalışmaları tamamlanan meydanda, kafetarya ve muhtarlık hizmet binasının  da bitirildiği belirtildi. Meydan üzerindeki çevre düzenlemesinin ardından dört mevsim yeşilliğini koruyan bitkilerle yapılacak olan peyzaj çalışmasıyla proje son halini almış olacak.

 

Serdivan Belediyesi’nin ‘’Her Mahalleye Meydan Projesi’’ kapsamında başlattığı ve yapımı tamamlanmak üzere olan Esentepe Mahalle Meydanı, göl manzarasının yanı sıra farklı konseptiyle de göz dolduracak. 

Serdivan adına önemli bir vitrin haline gelecek olan meydan; açık otoparkı, sosyal donatıları, dinlenme alanları ve kafeteryası ile bölge halkının yanı sıra şehirlerarası seyahat için bu güzergahı kullanan vatandaşların da yeni durağı olacak. Serdivan’a giriş noktalarından biri olan Esentepe Mahalle Meydanı, her mevsim farklı güzellik sunan Sapanca Gölü manzarasıyla, uzun ve yorucu bir yolculuğa çıkan misafirlerine huzurlu bir dinlenme alanı sunarken, turistik ve ticari olarak da ilçe ekonomisine katkıda bulunacak.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER