Göl En İyi Şekilde Korunuyor

Sapanca Gölü Havzası Özel Hükümleri Belirleme Toplantısı’nda konuşan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sapanca Gölümüzü en iyi şekilde koruyoruz” ifadelerini kullanırken; Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı, “Sapanca Gölü bölgenin en önemli içmesuyu kaynağıdır. İnşallah gölün korunması noktasında paydaş kurumlarımız arasındaki işbirliğini daha da güçlendireceğiz” dedi.

Göl En İyi Şekilde Korunuyor
banner3

Sapanca Gölü Havzası Özel Hükümleri Belirleme Toplantısı, SASKİ ev sahipliğinde gerçekleşti.  Programa SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in yanı sıra Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Yakup Başoğlu, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Uluırmak, İSU Genel Müdür Yardımcısı Ali Sağlık, SASKİ Genel Müdür Yardımcıları Atilla Toprak ve Sebahattin Belik ile kurumlarda görevli daire başkanları, hukuk müşavirleri ile çevre mühendisleri katıldı.

Bölgenin Önemli İçmesuyu Kaynağı

Gerçekleştirilen toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı, “Sapanca Gölü’nün yüzde 88’i Sakarya’nın sınırları içerisinde bulunuyor. Sapanca Gölü, bölgenin önemli bir içmesuyu kaynağıdır. Uzun yıllar içmesuyu ihtiyacını karşılaması için Sapanca Gölü, büyük önem arz ediyor. Sapanca Gölü’nün korunması konusunda bir toplantı gerçekleştirdik. İnşallah gölün korunması noktasında paydaş kurumlarımız arasındaki işbirliğini daha da güçlendireceğiz. Çok verimli bir toplantı oldu. Toplantıdan çıkan sonuçları bir hüküm haline dönüştürerek, uygulamaya safhasına getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah gölün korunması noktasında paydaş kurumlarımız arasındaki işbirliğini daha da güçlendireceğiz” diye konuştu.

 

Göl’e 100 Milyonluk Yatırım

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sapanca Gölümüzü gelecek nesillere en güzel şekilde bırakabilmek için çalışmalarımıza gece gündüz devam ediyoruz. Sapanca Gölümüzü en iyi şekilde koruyoruz. Bu kapsamda gölümüzün korunması ile ilgili yaklaşık 100 milyonluk yatırımı hayata geçirdik. Gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sapanca Gölümüzü anlık takip ediyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz toplantıya da büyük önem veriyoruz. İnşallah yürütülen bu çalışmalar Sapanca Gölümüzün su yönetiminin sürdürülebilirliği açısından tüm paydaş kurumlara önemli katkılar sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER