Geyveli Tüketicinin Hukuk Zaferi!

Geyveli Elektrik Tüketicisinin Zaferi: Kayıp-kaçak elektrik parasını iade aldı... Geyve'nin Bağlarbaşı Mahallesi'nde oturan Harun Bal, kayıp-kaçak elektrik bedelinin iadesiyle ilgili Tüketici Hakem Heyetine yapmış olduğu müracaatta haklı görüldü.

Geyveli Tüketicinin Hukuk Zaferi!
banner3

Geçen yıl yayınladığımız "Kaçak Elektrik parasında iade formülü" başlığı ile yayınladığımız haber üzerine Geyve İlçesi Tüketici Hakem Heyeti'ne müracaat eden Harun Bal haklı bulundu.

Geyve İlçesi Tüketici Hakem Heyeti, Harun Bal'ın 3 yıl boyunca ödemiş olduğu kayıp-kaçak elektrik bedelini hukuka aykırı bularak, elektrik dağıtım şirketinin 335 Lira iade etmesine karar verdi.

Geyve ve Sakarya'da kayıp-kaçak elektrik bedelinin hukuksuz kesintisine ilişkin böylesine önemli kararın çıkması tüm tüketiciler için emsal teşkil edebilecek.

Geyve İlçesi Tüketici Hakem Heyeti, kayıp-kaçak elektrik bedelinin hukuksuz kesilmesine ilişkin aldığı tarihi kararında şu açıklamaya yer verdi.
"Tüketicinin aboneliğine ilişkin sunduğu ekstrede 2011-2014 dönemleri arasında faturada toplam 334,92 TL kayıp-kaçak bedeli alındığı görülmektedir. Tüketicinin tüketmediği bir elektrik nedeniyle borçlandırılması hukuka aykırıdır."

Harun Bal konuyla ilgili şunlar söyledi: "Önce elektrik perakende satıştan (SEPAŞ) geriye dönük faturalarımın dökümünü aldım. Daha sonra Geyve İlçesi Tüketici Hakem Heyeti'ne dilekçe ile müracaat ettim. Ve Geyve İlçesi Tüketici Hakem Heyeti' 3 yıl boyunca haksız yere ödemiş olduğum kayıp-kaçak elektrik bedelinin geri ödenmesine karar verdi. Bu hukuksuzluğu karara bağlayan yetkililere çok teşekkür ederim."

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER