banner28

Geyve'nin Örnek Projesinde ilk Harçlıklar Yattı

Bilindiği üzere Geyve Belediyesi Şubat ayında yapılan meclis toplantısında örnek bir karara imza atmıştı. Yetim ve öksüz çocuklara nakdi yardım kararının meclis üyeleri tarafından onaylanması sonrasında ilk adım atıldı.

Geyve'nin Örnek Projesinde ilk Harçlıklar Yattı
banner3

Meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle üniversite okuyan öksüz ve yetimlere 250 TL, lise okuyanlara 150 TL nakdi yardım yapılması kararı aldı. Karara göre eğitim hayatına devam etmeyenlere de yakınları üzerinden nakdi yardım verilecekti.

 

Edinilen bilgilere göre Mart ayı itibarıyla 149 yetim ve öksüz çocuğa belirtilen miktarlarda nakdi yardım Geyve Belediyesi tarafından ulaştırıldı. Öte yandan yetim ve öksüz çocuklara yardım etmek isteyenlerin Geyve Belediyesinin sosyal yardım için kullandığı TR77 0003 2000 0000 0051 4228 91(TEB GEYVE ŞUBESİ) iban numaralı hesabına diledikleri miktarda nakdi yardım yapabileceği öğrenildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya "Sizlerin katkılarıyla Geyve ilçemizde, komisyon tarafından belirlene kriterlere uyan yetimlerimiz maaşlarını almaya başlıyor. İnşallah yetim kardeşlerimize her ay düzenli olarak ödeme yapacağız. Bu projenin belediye kanalıyla yapılacak olması da bize ayrı bir gurur kaynağı. Geyve Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Banka Hesabına yatıracağınız bağışlarınızla ilçemizdeki yetimlere hep birlikte sahip çıkacağız." dedi.

 

[ilgili-haber=30757]

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER