banner28

GEYVE'DEN YETİM VE ÖKSÜZLERE YARDIM ELİ

Geyve Belediyesi Şubat Ayı meclis toplantısında yetim ve öksüzler için örnek bir karar alındı.

GEYVE'DEN YETİM VE ÖKSÜZLERE YARDIM ELİ
banner3

Geyve Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı Belediye Meclis salonunda Başkan Murat Kaya başkanlığında toplandı. Toplantıya Eskişehir Seyit Gazi Belediye Başkanı Hasan Kalın da misafir olarak katıldı.

Şubat Meclis toplantısında örnek bir karara imza atan Geyve Belediyesi Meclis üyeleri yetim ve öksüz çocuklara nakti yardım kararı aldı.

Belediye Meclis üyelerinin oy birliği ile aldığı karara göre kimsesi olmayan öksüz ve yetimlere yardım edilecek. Alınana karara göre Üniversite okuyan öksüz ve yetimlere 250 TL, lise okuyanlara 150 TL nakdi yardım yapılacak. Karara göre eğitim hayatına devam etmeyenlere de yakınları üzerinden nakdi yardım verilecek. Bu yardım da eğer anne varsa ona teslim edilecek.  Yine aynı durumdaki anaokulu ve ilkokul çocuklarına da günlük 5 TL verileceği öğrenildi.

 

Meclisin yetim ve öksüz çocuklara yardım kararı ile ilgili bir açıklama yapan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “2017’nin ikinci meclisinde oy birliği ile ilçemizde bulunan yetim ve öksüz çocuklara yardım kararı aldık. Muhtarlıklar ve kaymakamlığımız kanalı ile tespit edilen 145 evladımıza yardım ederek onlara Devletin şefkat sıcak yüzünü götüreceğiz. Üniversite okuyan bir öğrencimize aylık 250 TL Lise okuyanlara ise 150 TL vererek onların eğitimlerine bir nebze de olsa katkı amacındayız. Öte yandan Ana sınıfı ve ilkokul  öğrencilerimize de günlük cep harçlığı vereceğiz. Böyle bir karara imza atan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Geyve Belediyesi bu karar ile yetim ve öksüzler için İlkokuldan üniversiteye kadar belediyenin sıcak eli olmayı hedefliyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER