Geyve'de Motosiklet Operasyonu Devam Ediyor

Sakarya’nın Geyve ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince geçtiğimiz hafta başlatılan ve vatandaşın büyük takdirini kazanan motosiklet operasyonu devam ediyor.

Geyve'de Motosiklet Operasyonu Devam Ediyor
banner3

Vatandaş’tan Şikayet

Geyve’de plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle geçtiğimiz hafta toplanmaya başlamıştı.Ehliyetsiz sürücülerin kullandıkları çalıntı, plakasız ve ruhsatsız motosikletler, halkın güvenliğini tehdit ediyor. Patlak eksoz ve aşırı hızla Geyve sokaklarında tur atan motosikletliler vatandaşları çileden çıkarıyordu.

Sıkı Denetim

Geyve’de yaz aylarının gelmesiyle birlikte motosiklet kullanımı artarken, trafik polislerinin denetimleri de aralıksız sürüyor.Bu kapsamda Emniyet yetkilileri ilçe merkezinde, motosiklet kazalarını en az seviyeye indirebilmek için plakasız, ehliyetsiz, kasksız ve gürültü kirliliği oluşturan motosikletler üzerinde uygulama yaptı.Uygulama kapsamında Geyve ilçe merkezinde denetim yapan trafik polisleri, plakasız motosikletleri durdurarak ruhsat ve ehliyet sorgulamaları yaptı. Evrakları eksik olan motor sürücülerinin haklarında işlem yapılarak motosikletlere el konuldu.

Denetimler Sürecek

İlçe Trafik Amirliği yetkilileri uyarılara rağmen kasksız, ehliyetsiz ve plakasız motosiklet kullanan sürücülerin arttığını, bu sebeple denetimlerin aralıksız süreceğini kaydettiler. Havaların ısınması ile Geyve’nin vazgeçilmez ulaşım aracı olan motosikletlerin kullanımının artması ve özellikle gençlerin bilinçsiz sürat yapması, sokaktaki diğer vatandaşları tedirgin etmekte olduğunu ifade eden yetkililer, Halkın güvenliği amacı ile plakasız, ehliyetsiz motosiklet kullanımını bitirmek için uygulamalara hız verdik. Taviz vermeden uygulanacak olan bu uygulamayı vatandaşın ciddiye alması, ceplerinin ve canlarının yanmaması açısından önem arz etmekte olduğunu belirttiler.

Vatandaş’tan Teşekkür

Geyve’de vatandaşları çileden çıkaran ve şikayetler üzerine halkın güvenliği amacıyla başlayan motosiklet operasyonuna  halktan destek geldi. Trafik kurallarına uymayan motosikletler trafikten men edilirken, ehliyetsiz sürücülere de işlem yapılıyor.Vatandaşlar yapılan uygulamadan son derece memnun olup emniyet personeline teşekkür ederken, aynı uygulamanın ortamı rahatsız eden otomobiller için de yapılmasını istediler.

El konulan motosikletler, çekici yardımıyla yediemin otoparkına çekildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER