Geyve'de Arıcılık Kursu Başladı

Geyve’de arıcılığın daha yaygın hale gelmesi, daha bilinçli yetiştiriciler ile daha kaliteli bal üretilebilmesi amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitici kursları başladı.

Geyve'de Arıcılık Kursu Başladı
banner3

Karaçam Mahallesinde Geyve HEM Müdürü Mustafa Doğan tarafından verilen eğitimlere yaklaşık 30 kursiyer katılıyor.

Düzenlenen eğitimlere ilginin yüksek olmasının memnuniyetini yaşadıklarını belirten Geyve Hem Müdürü Mustafa Doğan tüm sektörlerde olduğu gibi sürdürülebilir verim ve kalite için doğru bilginin önemini vurgularken, vatandaşlara doğru bilgiyi sağlama konusunda bu gibi eğitimlerle yardımcı olmaya çalıştıklarının söyledi.

Arıcılığın ekonomik getirisinin yanında ekolojik dengenin de sigortası olduğuna dikkat çeken HEM Müdürü Mustafa Doğan, “Bu nedenle Halk Eğitim Merkezimiz arıcılık kursuna büyük önem vermektedir. Her yıl daha da yaygınlaştırılarak açılan kurslarla ilçemizde yüzlerce ifade edilebilecek arıcı ve arı üreticisi yetiştirilmesi hedeflenmektedir, dedi.

Geyve Hem tarafından ilçede arıcılık kursu planlaması yapıldığı ve köylülerimizin talebi halinde arıcılık kursları değişik köylerimizde açılmaya devam edileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER