GEYVE'DE ALTYAPI BAŞTAN AŞAĞI YENİLENİYOR

Geyve’de tamamlanan ve devam eden altyapı çalışmaları ile ilgili bilgiler veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Geyve’de 77 kilometrelik kanalizasyon hattının inşası tamamlandı. 17 kilometrelik içmesuyu hattında tüm işlemler sonlandı. 2. etap çalışmalarımız kapsamında bölgeye 7 kilometrelik yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. Tüm çalışmaların tamamlanmasıyla Geyve’nin altyapısını baştan aşağı yenilemiş olacağız. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

GEYVE'DE ALTYAPI BAŞTAN AŞAĞI YENİLENİYOR
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş,  Geyve’de devam eden altyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Bölgede çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Rüstem Keleş, proje kapsamında 77 kilometrelik kanalizasyon hattının inşa çalışmalarının sona erdiğini ifade etti.

 

İçmesuyu Garanti Altında

Geyve’nin içmesuyunu garanti altına aldıklarını da belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Kanalizasyon hattı inşasının yanı sıra ilçemizde 17 kilometrelik içmesuyu hattının döşeme çalışmaları da sonlandı. Yaz aylarında lokal olarak yaşanabilen su yetersizliği ve yağmurlu havalardaki bulanıklık sorununu kesin çözüme kavuşturduk. Şimdi ise bölgede yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Geyve’nin altyapısını tamamen yenilemiş olacağız. İlçemizde altyapı sorunu kalmayacak” ifadelerini kullandı.

 

Yağmursuyunda Kesin Çözüm

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, ”Projemizin ilk etabı kapsamında bölge için yaklaşık 7 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı inşa etmiştik. Şimdi ise ikinci etap çalışmalarını başlattık. İkinci etap kapsamında bölgeye 7 kilometrelik yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. Devreye alacağımız hattımızla bölgede yaşanan yağmursuyu sorununa kesin çözüm getirmiş olacağız. Ekiplerimiz çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İnşallah kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER