banner28

Gerçek Füze ve Uyduyla Ödüllendirildiler

Serdivan Çocuk Akademisi’nde 12 haftalık eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, Akademi yetkililerinin Planetaryum’da kendileri için hazırladıkları etkinlikte, uzaya fırlatılan füze ve uyduyu yakından görerek inceleme fırsatı buldular.

Gerçek Füze ve Uyduyla Ödüllendirildiler
banner3

Sayısal Düşünce, İngilizce, Zeka Oyunları, Geleneksel Sanatlar, Musiki, Resim, Görsel Sanatlar, Adab-ı Muaşeret, Bilim, Fikir ve Sanat kulüplerinden ücretsiz olarak istifade eden ve programlara devam ederek başarı gösteren öğrenciler,10 Ocak Pazar günü Planetaryum’dagerçekleştirilen etkinlikte İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Rüstem Aslan’la bir araya gelerek farklı bir gün geçirdiler.

 

Yaklaşık 2 saatlik program boyunca öğrencilere uzay ve gezegenlerden bahseden Aslan, uydu teknolojilerinden ve füze sistemlerinden de örnekler verdi. Uzay ile ilgili çeşitli videoların da izletildiği programda öğrenciler merak ettikleri soruları da sorma fırsatı buldular.

Rüstem Aslan’ın yaptığı sürpriz ise öğrencilerden büyük beğeni aldı. Aslan’ın yanında getirdiği gerçek bir füze ve uyduyu gören öğrenciler, yaşadıkları şaşkınlığın ardından bunları uzun süre incelediler.

 

Çocuk Akademisi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; çocukların bilime ve özellikle uzay bilimine olan ilgilerini pekiştirmek adına bu tarz etkinliklere devam edileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER