'Gerçeğim, Hayallerim, Geleceğim' Temalı Yarışma İçin Başvurular Başlıyor

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bu yıl 2.sini düzenleyeceği “Gerçeğim, Hayallerim , Geleceğim” temalı yarışma için başvurular başlıyor.

'Gerçeğim, Hayallerim, Geleceğim' Temalı Yarışma İçin Başvurular Başlıyor
banner3

Resim, kompozisyon ve şiir alanlarında yapılacak olan yarışma ile ilgili açıklama yapan Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Reyhan Şahin :

“Öncelikle kadınlarımızın her alanda daha çok kendini ifade etmesi, sesini duyurabilmesi için mücadele ediyoruz. Bu amaçla geleneksel hale getirmek istediğimiz “Gerçeğim, Hayallerim , Geleceğim” konulu yarışmamızın bu yıl 2.sini düzenlemiş olmanın heyecanını yaşıyoruz.”

SUSTURULMUŞ KADINLAR

“Ulaşmak istediğimiz asıl kitle toplumda susturulmuş, sindirilmiş, kendini ifade etme şansı bulamayan kadınlarımız. .. Birey olmanın farkındalığını yaratmak bununla beraber  toplumda kendilerine biçtikleri rolü, geleceğe dair umutlarını, hayallerini aktarma imkanı sunmak istiyoruz.”

YETER Kİ SES VERİN

“Diyoruz ki: ‘Yeter ki ses verin, biz sizi duyacağız ve sesinizi duyuracağız.’ Yalnız şehrimizde değil tüm Türkiye’den katılım bekliyoruz.”  şeklinde konuşarak 1., 2. ve 3. olacak eser sahiplerine çeşitli ödüller verileceğini , yarışma için son başvuru tarihinin 20 Şubat 2016 olduğunu belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER