Gençlik Meclisi'nden Sağlık Taraması

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından ‘Sağlık Sokağı’ isimli proje hayata geçirildi. Proje kapsamında yaklaşık bin vatandaşa ücretsiz sağlık taraması yapıldı.

Gençlik Meclisi'nden Sağlık Taraması
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından ‘Sağlık Sokağı’ isimli proje gerçekleştirildi. AKM önünde gerçekleşen etkinlikte bin vatandaşa ücretsiz sağlık taramaları yapıldı. Gençlik Meclisi üyeleri ve İl Halk Sağlık Müdürlüğü uzmanları ile birlikte yürütülen çalışmada Sakaryalı vatandaşlara kilo-boy endeksi, tansiyon ölçümü, kan şekeri ölçümü ve genel sağlık bilgilendirilmesi gibi çeşitli taramalar yapıldı. 

 

Hedef: Tüm Sakarya

Etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Sakarya Gençlik Meclisi Başkanı Alperen Şerifoğlu “Sağlık alanında ülkemizin önemli gelişimleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Şehrimizde sağlıklı yaşam için farkındalık çalışmaları yaparak herkese hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. ‘Sağlık Sokağı’ projemizle yaklaşık bin Sakaryalı’ya sağlık açısından önemli olan çeşitli testleri ücretsiz olarak gerçekleştirdik. Özellikle şeker ve diyabet konularında daha fazla farkındalık yaratmak için elimizden geleni yapacağız. Geleceğimize sağlıklı nesiller ile sahip çıkmayı hedefliyoruz. ‘Sağlık Sokağı’ projemizi Büyükşehir Belediyesi’nin ve İl Halk Sağlık Müdürlüğü’ün desteğiyle Sakarya’nın 16 ilçesinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER