banner28

Gençlik İle Yurtkur El Ele Verdi

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğünün “Ortak Faaliyetler Planlama Toplantısı” KYK İl Müdürlüğü binasında yapıldı.

Gençlik İle Yurtkur El Ele Verdi
banner3

Kyk İl Müdürü Arif Özsoy’un ev sahipliği yaptığı toplantıya, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Spor Şube Müdürü Selim Şahin, Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan, Adapazarı İlçe Spor Müdürü Yavuz Salman, Serdivan İlçe Spor Müdürü Sebahattin Karakoç, Geyve İlçe Spor Müdürü Nurcan Tabakoğlu ile yurt müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Arif Özsoy ;  İl genelindeki 8 yurtta 9000 civarında öğrencimiz kalıyor. Bu sayıyı 12 Bine çıkartacak alt yapımız var. Sapanca , Akyazı ve Karasu’da yeni yurt açılacak. Arifiye’deki yurdumuzda ise önümüzdeki yıl öğrenci kalacak. 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılında 14 Bin öğrenci ile girmeyi planlıyoruz. Şuan Türkiye’de 600 bin öğrenci devlet yurtlarında kalıyor. Bu sayı 2018 yılında 800 bin olacak. Yurtlarımızda öğrencilerimizin barınma ve beslenmelerinin yanı sıra, sportif ve sosyo-kültürel alanlardaki etkinliklerini arttırarak milli manevi değerlerle birleştirmeyi hedefliyoruz. “ dedi.

Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğünün “Ortak Faaliyetler Planlama Toplantısı” ile ilgili bilgi verdi.

Yurtlarda kalan öğrenciler, sportif faaliyetlerin yanı sıra dil, edebiyat, enstrüman, kültürel, sanat, doğa yürüyüşleri, Cami temizliği , gönüllülük eğitimleri, Damla projesi, Şehit ailelerini ziyaret, AFAD eğitimleri, El Sanatları ve diğer sosyal alanlarda Milli Eğitim , STK ve Diyanet işlerinin faatliyetlerine katılıyor.

Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan , yurtkur yöneticilerine seslenerek, 8 Ocak’ta yapacağımız Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşünde ve Ecdada Mektup yarışmasına , katılımlarını bekliyoruz “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER