banner28

Gençliğin Bu Projeleri Dikkat Çekti

Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi renkli ve bir o kadar da eğitsel projelere imza atmaya devam ediyor.

Gençliğin Bu Projeleri Dikkat Çekti
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclis birbirinden farklı projeler ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Gençlik Meclisi Başkanı Alperen Şerifoğlu, “Hikâyelerimizi oluşturuyoruz’, ‘Yazım Yanlışlıkları’ ve ‘Çınarların Gölgesinde’ isimli projelerimizi tamamladık. Yeni projelerimiz ile faydalı çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

‘Hikâyelerimizi Oluşturuyoruz’

Şerifoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Hikâyelerimizi Oluşturuyoruz’ projemizde ilk olarak velilerimize SGM’de dört gün boyunca eğitim sunduk. Haftanın son günündeki eğitime paralel olarak çocukları da projenin içerisine dâhil ettik. Ve Sosyal Gelişim Merkezi’nde bir etkinlik düzenledik. Burada da ‘anne ve çocuk işbirliği içerisinde, hikâye anlatma tekniklerine uygun olarak ‘Annemle Hikâye Saati’ projesini gerçekleştirmiş olduk.”

 

Çınarların Gölgesinde Buluştuk

 “Bir diğer projemizde yazım yanlışlıkları ile ilgiliydi. Özellikle gençlerimiz arasında gerek sosyal medyada gerekse günlük yaşamda yabancı sözcüklere karşı bir özentinin başlaması ve genç neslin giderek yabancı kültürlerin etkisinde kaldıklarının gözlenmesi üzerine böyle bir çalışma başlatma gereği duyduk. Bu kapsamda eğitici pankartlar hazırladık. Okullardaki sınıf içi etkileşim sonucu öğrencilerle birlikte pankartlar üzerinden konuşma etkinliği düzenledik. Etkinlik sırasında uygulanan ‘cümle kurma’ çalışmaları ile aktif katılım ve etkili öğrenme gerçekleştirdik. ‘Çınarların Gölgesinde’ adlı projemizde de ömrünü eğitime adayan eğitimci çınarlarla bir araya geldik. Birbirinden değerli emekli öğretmenlerimiz ve öğretmen adayı arkadaşlarımızla akşam yemeğinde buluştuk.”

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER