Gençlere Yapılan Yatırım Geleceğe Yapılmış Yatırımdır

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Güneşler Yenimahalle ve Mahmudiye Mahallesi’nde Haziran ayında başlattığı futbol sahası çalışması tamamlandı. Tesis, çevre düzenlemelerinin ardından önümüzdeki günlerde hizmete açılacak.

Gençlere Yapılan Yatırım Geleceğe Yapılmış Yatırımdır
banner3

Adapazarı Belediyesi tarafından Güneşler Yeni Mahalle ve Mahmudiye Mahallesi’nde başlatılan 20 metre genişlik 40 metre uzunluğundaki futbol sahalarının püskürtme çim işlemi tamamlandı. Tekeler Mahallesi’nde toplam 6 bin 935 metrekare alan üzerine inşa edilen temalı park,  çeşitli oyun gruplarının yanı sıra koşu pisti, spor alanları, sentetik futbol sahası, mini kum futbol sahası, masa tenisi, piknik alanı ve kafeteryası ile 7’den 70’e herkese hitap eden bir sosyal yaşam merkezine dönüştü.

GENÇLERE YAPILAN YATIRIM

Başkan Dişli, “Gençlerimiz için inşa ettiğimiz tesisler, onları alkol, uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, sağlıklı ve başarılı birer birey olarak yetişmelerine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Gençlere yapılan yatırımı, geleceğe yapılmış bir yatırım olarak görüyor ve hizmette öncelik veriyoruz” dedi.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Güneşler Yenimahalle Muhtarı Hasan Karakütük, “Futbol sahamız Güneşler Yenimahalle halkımıza hayırlı olsun. Belediyemiz tarafından yapılan futbol sahasından çok memnunuz. Çocuklarımız da çok memnun. Mahallemizin ihtiyacı olan gerekli bir hizmetti, Başkanımıza bize bu hizmeti sunduğu için teşekkür ederiz” dedi.

BAŞKANIMIZ HEMEN TALİMAT VERDİ

Mahallelerine yapılan sosyal alan çalışmalarında Adapazarı Belediyesi’nin başarılı olduğunu belirten Mahmudiye Mahallesi Muhtarı Vedat Candemir, “Mahallemiz genç nüfus olarak kalabalık bir mahalle. Şehre olan uzaklığı yönüyle mahallemizin gençlerine sosyal alan ihtiyacını başkanımıza ilettik. Başkanımız talebimizi değerlendirerek hemen ekiplerine talimat verdi. Kısa bir süre içerisinde mahallemize futbol sahası yapıldı. Yapılan bu denli başarılı çalışmadan dolayı başkanımıza ve ekibine mahallem adına teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER