Genç Avukatların Seçim Heyecanı

Sakarya Barosu Genç Avukatlar Meclisi Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu, geçtiğimiz hafta Baro Konferans Salonunda çok sayıda stajyer ve genç avukatın katılımı ile yapıldı.

Genç Avukatların Seçim Heyecanı
banner3

Başkan, İdare Heyeti ve İzleme Heyeti için adaylık dilekçelerini veren avukatlar güzel bir demokrasi örneği sergilediler. Seçim öncesi tüm adaylar 5’er dakikalık konuşma süresi boyunca önümüzdeki dönem için projelerini anlattılar. Konuşmaların ardından gizli oy esasına dayalı olarak kurulan sandıklarda oylarını kullanan genç ve stajyer avukatlar bir yıl süre boyunca görev yapacak Genç Avukatlar Meclisini seçtiler.

Sakarya Barosu Yönetim Kurulu adına toplantıya iştirak eden ve açılış konuşmasını yapan Av. Yeliz Aydın genç meslektaşlarının her zaman yanında olduklarını vurgulayarak başarılar diledi ve ardından oylamalara geçildi.

Av. Mert Keleş, Av. Hasan Yaşa, Av. Nuri Oktay ve Stj. Av. Fatih Geçer’in başkanlık için yarıştığı seçimi, Av. Mert Keleş 82 oy ile kazandı.

Toplamda 152 genç ve stajyer avukatın oy kullandığı seçimde İdare Heyetine, Av. Seda Kuş, Stj. Av. Ahmet Ilgın Anıl, Av. Emre Doğan, Av. Ayşe Macuncu, Stj. Av. Ömer Faruk Koyuncu, Av. Burcu Sarı, İzleme Heyetine ise Av. Tuğçe Budak, Stj. Av. Kubilay Öztürk ve Av. Esra Dorak seçildi.

Seçimlerin ardından Sakarya Barosu Gençlik Meclisi görev dağılımı yapıldı.  Kurul Başkanı Av Mert Keleş ile birlikte, Başkan Yardımcılığına Stj. Av. Ahmet Ilgın Anıl, Genel Sekreterliği ise Av. Seda Kuş getirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER