banner28

GELECEĞİN ESNAFLARI BELGELENDİ

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası ile Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında imza altına alınan girişimcilik eğitimlerinin ilk etabı sona erdi.

GELECEĞİN ESNAFLARI BELGELENDİ
banner3

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası bünyesindeki 200 kişiyi kapsayan eğitimlerin ilk etabı tamamladı. Girişimci İşadamları Derneği (GİADER)’in iş uzmanı Serdar Demirbilek tarafından iş tüyolarının anlatıldığı eğitimlere ilk etapta 20 girişimci aday katıldı. Sakarya İş-Kur Müdürü Tekin Kaya’nın da katıldığı belge dağıtım töreninde konuşan Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, “Kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyenlere yönelik ücretsiz olarak düzenlediğimiz 32 saatlik eğitimlerin ilk etabını tamamlamanın heyecanını yaşıyoruz. Eğitimlerimize bayanların ilgi göstermesi ise ayrı bir mutluluk vesilesidir. Bayan esnaflarımız desteklendikçe sayıları daha da artacaktır.” Dedi.

 

Başkanı Akdardağan, “Geleceğin yeni esnaflarını ve ustalarını yetiştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Amacımız gençleri ve iş kurmayı düşünenleri cesaretlendirmek, motive etmek ve iş planlarını hazırlamalarına yardımcı olmaktır. Bizlere bu imkanın sağlanmasında katkı sunan Sakarya İş-Kur Müdürümüz Tekin Kaya’ya ve eğitim uzmanımız Serdar Demirbilek’e teşekkür ediyoruz. Yıl boyunca eğitimlerimiz aynı heyecanla devam edecek.” Şeklinde konuştu. Daha sonra eğitimlerini tamamlayan esnaf adaylarına KOSGEB onaylı girişimcilik sertifikası verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER