Gebelik Okulu'na Yoğun İlgi

Özel Konak Hastanesi Sakarya, farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Doğum öncesi ve sonrasına yapılacaklar tüm detayları ile alanında uzman isimlerce katılımcılara aktarılarak, sağlıklı doğum ve çocuk büyütme süreçleri anlatıldı.

Gebelik Okulu'na Yoğun İlgi
banner3

EĞİTİMLER VERİLDİ

Konak Hastanesi Sakarya Kalite Birim Sorumlusu Hasibe Karaca tarafından planlanan organizasyonda hamilelik süreçleri devam eden konuklara çeşitli konularda bilgiler ve uygulamalı eğitimler verildi. Gebelik okulu kapsamında ilk olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sevilay Bozkurt tarafından Gebelik ve doğum süreci, sezaryen sonrası normal doğum ve lotus doğum hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulunuldu.

GEBELİK OKULU

Ardından Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Adem Kara yeni doğan hastalıkları; Diyetisyen Merve Cansu Köksal gebelikte ve lohusalıkta beslenme, Psikolog Tuba Sezer lohusalık depresyonu; Fizyoterapist Gözde Hoşgör gebelik egzersizleri ve doğumu kolaylaştırıcı egzersizler ve Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Meryem Demir ise yenidoğan bebek bakımı/ banyosu  ve emzirme teknikleri eğitimleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.  Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Çiğdem Engin, Doğumhane Sorumlu Ebesi Emel Tekeoğlu ve  Kadın Doğum ve Çocuk Servisi Sorumlu Hemşiresi Canan Özdemir’de katılımcıların sorrularını cevaplandırdı. Etkinliğin ardından doğum okulu anısına pasta kesildi.  Hastaneden yapılan bilgilendirmede Gebelik Okulu Programının devam edeceği acıkandı.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER