banner28

Gebelik Okulu Eğitimleri Devam Ediyor

İlki Mayıs ayı başında yapılan ve yoğun katılımın yaşandığı Gebelik Okulu’nun ikincisi gerçekleştirildi. Eğitimlerde normal doğum oranını yükseltmek adına anne adaylarına normal doğum bilgilendirmesi yapıldı.

Gebelik Okulu Eğitimleri Devam Ediyor
banner3

GEBELİK OKULU

Özel Konak Hastanesi Sakarya, Gebelik Okulunun ikincisine ev sahipliği yaptı. Eğitimler kapsamında

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sevilay Bozkurt gebelik ve doğum süreci, sezaryen sonrası normal doğum, lotus doğum hakkında bilgilendirmede bulunurken Diyetisyen Merve Cansu Köksal ise gebelikte ve lohusalıkta beslenmeyi anlattı. Psikolog Tuba Sezer, Lohusalık depresyonu, FTR Uzmanı  Dr. Hanife Düzgün Çelik’te gebelik egzersizleri, doğumu kolaylaştırıcı egzersizler hakkında bilgilendirmede bulundu.

NORMAL DOĞUM

Anestezi Uzmanı Hilal Doğan Alcal, Doğum ile ilgili anestezi yöntemlerini, Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Meryem Demir, Yenidoğan bebek bakım ve banyosu, emzirme teknikleri konusunda bilgilendirmede bulundu. Eğitimlerde kısa süre önce normal doğum yapan bir anne de katılımcılara normal doğum sürecini anlatarak kadınları normal doğum konusunda cesaretlendirdi. Son olarak ise Doğumhane Sorumlu Ebesi Emel Tekeoğlu ve Kadın Doğum ve Çocuk Servisi Sorumlu Hemşiresi Canan Özdemir katılımcılara yönelik bilgilendirmede bulundu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER