GAZİLER GÜNÜ FERİZLİ’DE TÖRENLE KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü Ferizli Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlanmaya başlandı.

GAZİLER GÜNÜ FERİZLİ’DE TÖRENLE KUTLANDI
banner3

Törene, Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanlığına vekaleten Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş, idari ve askeri erkan ile vatandaşlar iştirak etti.

Törende Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ve Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş Atatürk büstüne çelenk sundular.

Şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende, Kıbrıs Gazisi Celal Gündoğdu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Öğrenciler tarafından Gazilik kavramını anlatan şiirlerin okunmasının ardından Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü’nün kaymakamlık makamında gazilerimizi ağırlamasıyla program devam etti. Kaymakam Arslanköylü, Başkan Yardımcısı Demirbaş, ilçe protokolü ve gaziler arasında buradaki karşılıklı samimi sohbet yaklaşık bir saat kadar sürdü.

  1. Gazileri Günü anma töreninin ardından Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, gazilerimiz ve şehit yakınları onuruna Ferizli Botanik Park’ta yemek verdi.

Ferizli’de Gaziler Günü programı, ilçe genelinde yapılan çeşitli ziyaretler ve etkinliklerle akşam saatlerine kadar devam etti.

Gaziler onuruna verilen yemek programında konuşan Kaymakam Arslanköylü, “Her ne kadar bugün 19 Eylül gaziler günü nedeniyle bir arada olsak ta, bizler yılın 365 günü gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın yanlarındayız. Devletimizin kapıları gazilerimize ve şehit yakınlarımıza her zaman ardına kadar açık. Bu vesileyle tekrar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi, minnet ve rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize afiyetler diliyorum. Tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER