banner28

Gavurun Bize Ettiği En Büyük Oyun Birbirimizi Sevmekten Alıkoyması Oldu

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, “Fikir Sanat Konserleri” kapsamında müzik ve sinema dünyasının önemli isimlerinden Özhan Eren’i musikiseverlerle buluşturdu.

Gavurun Bize Ettiği En Büyük Oyun Birbirimizi Sevmekten Alıkoyması Oldu
banner3

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği müzik gecesinde sanatçı Eren, herkesin dilinde olan Kara Tren türküsünün yanı sıra tamamı kendi bestelerinden oluşan Turnalara Tutun da Gel, Güle Yazdım gibi eserleri de kendi üslubuyla seslendirirken, icra ettiği her eseri sonrasında şerh ederek misafirlerini bilgilendirdi.

İnsanın Anavatanı Çocukluğudur

Yazdığı her eserin ayrı bir hikayesi olduğunu ve çocukluğundan izler taşıdığını belirten Eren, “İnsanın anavatanı çocukluğudur. Amasya benim çocukluğumdur, kendimi bulduğum yerdir. Bugünkü eserlerimin ilham kaynağıdır.” dedi.

Her Şeyin Kısası Sevgiden Geçer

Türküleri arasında sık sık birlik beraberlik mesajları veren Özhan Eren “Bir şeyin uzun anlatımı kitaplardan, kısası sevgiden geçer. Gavurun bize ettiği en büyük oyun bizi birbirimizi sevmekten alıkoyması oldu. Birbirimize saygımızı muhabbetimizi etkilediler. İnanan Allah aşkına sevsin. İnanmayan tabiat aşkına sevsin. Ne aşkına seviyorsa sevsin, ama sevsin. Çünkü bütün yollar sevgiden geçiyor.

Sanatçı, Akademi meydanını dolduran sevenlerine bir saat boyunca müzik ziyafeti sunarken, kendisini keyifle dinleyen misafirlerine program sonunda teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER